تبلیغات

خانه » سلامت و زیبایی » رژیم غذایی » خوردن چه غذاهایی حس شادی در بدن ایجاد میکند؟

خوردن چه غذاهایی حس شادی در بدن ایجاد میکند؟

خوردن چه غذاهایی حس شادی در بدن ایجاد میکند؟

غذاهای شادی آور : خوردن چه غذاهایی حس شادی در بدن ایجاد میکند؟

نمکستان : تقریبا همه میدانند که نباید تاثیر انکار ناپذیر غذاها و خوراکی هایی را که میخوریم روی سلامت بدن و مخصوصا خلق و خویمان نادیده بگیریم. هر غذایی با توجه به ترکیباتی که داراست یک تاثیر بر روی رفتار و کردار ما میگذارد. ما در ادامه ی این مطلب برای شما لیستی از غذاهای شادی آور تهیه کرده ایم که مطالعه ی آن خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید :

عدس :

هورمون ایجاد شادی در بدن سروتین نام دارد. عدس با تولید این هورمون در بدن ، سطح آن را افزایش داده و انی انر باعث ایجاد حس شادی و شور در بدن خواهد شد. همچنین هورمون سروتین میزان قند خون را در بدن تنظیم کرده و همین امر تغییر خلق و خو را کاهش میدهد. فولات موجود در عدس برای درمان افسردگی بسیار مفید است.

اسفناج :

کمبود ویتامین B در بدن باعث کاهش تولید هورمون سروتین میشود. کاهش این هورمون در بدن با ایجاد افسردگی ارتباط مستقیم دارد. مهمترین اعزای گروه ویتامین B، فولات، ویتامین B۳، B۶ و B۱۲، میباشد که شما با خوردن اسفناج میتوانید کمبود این ویتامین ها را جبران نمایید.

موز :

وجود نوعی اسید آمینه به نام تریپتوفان، ویتامین‌های A، B۶، C و همین‌طور فیبر، پتاسیم، فسفر، آهن و کربوهیدرات موز را به یکی از غنی ترین مواد غذایی تبدیل میکند. کربوهیدرات موجود در موز به جذب تریپتوفان کمک کرده و ویتامین B6 نیز به تبدیل تریپتوفان به هورمون سروتین کمک میکند.

ماهی :

بخش زیادی از مغز را امگا ۳ تشکیل میدهد. بنابراین شما با خوردن ماهی و تامین امگا۳ بدن، میتوانید عملکرد مغز را بهبود ببخشید. بنابراین خوردن ماهی‌های چرب و سالمی مانند سالمون، ساردین، قزل‌آلا و خال‌ مخالی مغز را سالم نگه داشته و به عملکرد بهتر مغز کمک میکند.

جو :

شاخص گلایسمیک پایین جو، قند خون و در نتیجه خلق و خوی افراد را پایدار و متعادل نگه میدارد. وقتی خلق و خوی یک شخص پایدار بماند طبیعیست که ابتلا به افسردگی و یا بی حالی به صفر درصد خواهد رسید.

غذاهای شادی آور : خوردن چه غذاهایی حس شادی در بدن ایجاد میکند؟

خوردن چه غذاهایی حس شادی در بدن ایجاد میکند؟

منبع : نمکستان

همچنین بخوانید:  با خوردن یک سیب به صورت ناشتا دیگر نیازی به پزشک ندارید!
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*