از کجا بفهمیم که داریم غر میزنیم؟
از کجا بفهمیم که داریم غر میزنیم؟

علت غر زدن ، نق زدن و بهانه گیری در افراد مختلف نمکستان : غر زدن یک نوع عادت در صحبت کردن است که فقط مخصوص خانم ها نیست. در واقع زمانی به شما میگویند غر میزنید که تقریبا بیش از اندازه راجع به هر موضوعی صحبت میکنید. جالب است بدانید که غر زدن باعث […]

علت غر زدن ، نق زدن و بهانه گیری در افراد مختلف

غر زدن : از کجا بفهمیم که داریم غر میزنیم؟

نمکستان : غر زدن یک نوع عادت در صحبت کردن است که فقط مخصوص خانم ها نیست. در واقع زمانی به شما میگویند غر میزنید که تقریبا بیش از اندازه راجع به هر موضوعی صحبت میکنید. جالب است بدانید که غر زدن باعث میشود تا ارزش حرف های دیگر شما نیز پایین بیاید. چون کسی که راجع به هر موضوعی زیاد صحبت میکند، در واقع حوصله ی اطرافیان خودش را سر میبرد. پس طبیعیست زمانی که این افراد شروع به صحبت میکنند، کمتر کسی تمایل دارد تا به سخنانش گوش فرا دهد. حالا از کجا بفهمیم که داریم غر میزنیم؟

گاهی وقت ها افراد غر زدن را با نصیحت کردن اشتباه میگیرند. اما در اصل اینطور نیست و شما باید متوجه باشید که چه زمانی صحبت های شما در قالب غر زدن جای میگیرد. برای صحبت جدی نیاز است که ابتدا فرد مقابل شرایط شنیدن حرف های شما را داشته باشد. همچنین شما باید این حس را نیز به فرد مقابل القا کنید که این موضوع برای شما بسیار مهم است. با درک این شایط شما میتوانید شروع به صحبت کند. البته محدود و کنترل شده!

با خودتان رو راست باشید! آیا شده یک روز را بدون ایراد گرفتن از افراد اطرافتان سپری کنید؟ اگر خیر، پس شما حتما یک انسان غر غرو هستید. یادتان باشد که صحبت های افراد غر غرو پر از ایراد گرفتن از اطرافیان است.

خب! حالا چکار کنیم که کمتر غر بزنیم؟

خواهرتان کاری که برای شما آزاردهنده است، انجام میدهد؟ سعی کنید خیلی آرام این موضوع را با او در میان بگذارید!

راننده ماشین کنار شما زیاد بوق میزند؟ تسلط بر خود بهترین راه حل است!

سعی کنید هر بار که غر میزنید، دلیل غرتان را در دفتری یادداشت نمایید. آخر هر شب دلایل غر زدنتان را بخوانید و خوب راجع به هر کدام فکر کنید و ببینید که کدام کار واقعا ارزش ناراحتی و غرولند شما را داشته است!

همچنین بخوانید:  ارتباط کلامی چیست؟ مهارت های اساسی در ارتباط کلامی

اگر کاری ارزش این را داشته که شما غر بزنید، راجع به آن فکر کنید و سعی کنید خواسته ها نظرتان را درست و به جا بیان نمایید. و اگر هم ارزش نداشت، تصمیم بگیرید که دیگر ذهنتان را درگیرش نکنید.

غر زدن : از کجا بفهمیم که داریم غر میزنیم؟

از کجا بفهمیم که داریم غر میزنیم؟

منبع : نمکستان