فعالیت بدنی یکی از راهکارهای مقابله با ویروس کرونا
فعالیت بدنی یکی از راهکارهای مقابله با ویروس کرونا
استاد فیزیولوژی ورزشی و تغذیه دانشگاه شیراز گفت: یکی از راه‌های افزایش ایمنی بدن انسان‌ها انجام فعالیت بدنی است و استمرار این امر می‌تواند مقابله‌ای جدی با کرونا ویروس باشد.

خبرگزاری ایرنا: استاد فیزیولوژی ورزشی و تغذیه دانشگاه شیراز گفت: یکی از راه‌های افزایش ایمنی بدن انسان‌ها انجام فعالیت بدنی است و استمرار این امر می‌تواند مقابله‌ای جدی با کرونا ویروس باشد.

اسکندر رحیمی اظهار داشت: در این شرایط حساس که کرونا نه تنها در ایران بلکه در چندین کشور شیوع پیدا کرده، یکی از توصیه‌‍های مهم این است که افراد به ویژه ورزشکاران که فعالیت بدنی بیشتری دارند، با رعایت اصول بهداشتی، میوه، سبزی و مواد پروتئینی مصرف کنند زیرا این اقلام غذایی، حاوی موادی هستند که ایمنی بدن را افزایش می‌دهند.

مدیر کل پیشین ورزش و جوانان فارس ادامه داد: ورزشکاران و سایر افراد تا رفع و ریشه‌کن شدن کرونا ویروس از کاهش وزن خوداری کنند زیرا کاهش وزن، فرد را با مشکل سیستم ایمنی بدن مواجه می‌سازد و در صورتی که این اتفاق رخ دهد، کرونا ویروس می‌تواند برای انسان‌ها مشکل ساز شود.

فعالیت در سالن‌های ورزشی ممنوع

رحیمی با بیان اینکه کرونا، بیماری جدیدی است و هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد، گفت: تاکید سازمان بهداشت جهانی بر این است که فعالیت‌های بدنی که در هوای آزاد از جمله پیاده‌روی، دویدن و کوهنوردی انجام می‌شود، مانعی ندارد اما فعالیت درسالن‌های ورزشی ممنوع است زیرا امکان انتقال بیماری کرونا از فردی که آلوده به ویروس این بیماری است و در دوره کمون (نهفتگی) این ویروس قرار دارد به فرد سالم دیگری وجود دارد.

مسوول کمیته تغذیه هیات پزشکی ورزشی فارس همچنین بیان داشت: رشته فوتبال که در فضای آزاد انجام می‌شود نیز می‌تواند مشکل ساز شود زیرا احتمال انتقال این ویروس زیاد است و تعطیل کردن رقابت‌های فوتبال اقدام خوبی بود که صورت گرفت.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان کشور چین شناسایی شد و تا کنون به ۸۴ کشور سرایت کرده، با توجه به این امر سازمان بهداشت جهانی وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

همچنین بخوانید:  با وجود ویروس کرونا رفتن به دندانپزشکی خطرناک است؟

از سی‌ام بهمن‌ماه تا امروز (پانزدهم اسفند۹۸) بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ابتلای قطعی سه هزار و ۵۱۳ نفر به کووید۱۹ در کشورمان تایید شده است.استان‌های تهران، گیلان، قم، اصفهان و مرکزی بیشترین موارد ابتلا به کووید۱۹ را داشته‌اند. وضعیت بهبود یافتگان مبتلا به کووید۱۹ در ایران رو به افزایش است به گونه‌ای که تا کنون ۷۳۹ نفر از مبتلایان، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. تا امروز نیز ۱۰۷ نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست داده‌اند.