تاثیر خنده بر سلامت سیستم قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی و مسکن درد
تاثیر خنده بر سلامت سیستم قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی و مسکن درد

بیشتر بخندید چون … ! نمکستان : این روزها مردم معتقدند که به دلیل مشکلات مختلف دیگر وقتی برای خندیدن وجود ندارد. اما اگر بدانید که همین خندیدن چه تاثیر مثبتی در زندگی و کیفیت سلامت جسمانی و روحی شما خواهد داشت، حتما ساعت هایی را در روز به خندیدن اختصاص خواهید داد. بله جمله […]

بیشتر بخندید چون … !

بیشتر بخندید چون ... !

نمکستان : این روزها مردم معتقدند که به دلیل مشکلات مختلف دیگر وقتی برای خندیدن وجود ندارد. اما اگر بدانید که همین خندیدن چه تاثیر مثبتی در زندگی و کیفیت سلامت جسمانی و روحی شما خواهد داشت، حتما ساعت هایی را در روز به خندیدن اختصاص خواهید داد. بله جمله ی خنده بر هر درد بی درمان دواست! در ادامه ی این مطلب برای آشنایی بیشتر با فواید خنده با ما همراه باشید :

تاثیر خنده بر سلامت سیستم قلبی – عروقی :

خنده در حد بقیه ورزش های هوازی تاثیر مستقیمی بر عملکرد خوب مغز دارد. خنده باعث باز شدن رگ های خونی و در نتیجه افزایش گردش خون خواهد شد. وقتی گردش خون افزایش پیدا کرده و رگ ها باز شوند دیگر اثری از فشار خون بالا و یا لخته های خونی نخواهد بود. تمامی این موارد سلامتی قلب را به دنبال خواهد داشت.

تقویت سیستم ایمنی بدن :

در مقابله با هر نوع بیماری و کسالتی، سیستم ایمنی بیشترین نقش را در دفاع از بدن داشته اند. در واقع اگر سیستم دفاعی بدن شما خوب کار کند، عکس العمل بدنتان نسبت به انواع بیماری ها سریع تر خواهد بود.بنابراین اگر سیستم دفاعی و ایمنی بدن شما درست کار کند شما در برابر سرطان ها، بیماری های قلبی – عروقی، میگرن، افسردگی و بی خوابی کاملا ایمن خواهید بود.

تاثیر مثبت در روابط اجتماعی :

سعی کنید همیشه لبخند برنید. لبخند زدن و خندیدن راه های ارتباطی زیادی را در روابط روزانه ما وارد میکنند که استفاده از این راه ها و تعامل با انسان ها میتواند بخش عظیمی از روابط اجتماعی شما را گسترش بخشد. بنابراین خوش رو بودن و خندیدن تا حد زیادی مسری است. در واقع شما با خندیدن انرژی خوبی را به اطرافیانتان انتقال خواهید داد.

خنده، یک مسکن قوی برای درد :

اندورفین هورمون ضد رد در بدن است، هنگامی که شما میخندید این هورمون در بدن شما تولید میشود و باعث میشود که درد به صورت لحظه ای کاهش یابد. به همین دلیل است که امروزه تمرینات یوگا و خنده برای بسیاری از بیماران مانند بیماران روماتیسمی در نظر گرفته میشود.

همچنین بخوانید:  با ۲۰ گیاه دارویی و خواص درمانی آنها آشنا شوید

بیشتر بخندید چون ... !

فواید خنده بر سلامت سیستم قلبی عروقی، تقویت سیستم ایمنی و مسکن درد

منبع : نمکستان