آشنایی با تاثیرات شگفت انگیز زردچوبه بر سلامت بدن، لاغری و پوست
آشنایی با تاثیرات شگفت انگیز زردچوبه بر سلامت بدن، لاغری و پوست

خواص و فواید زردچوبه برای بدن و جلوگیری از انواع بیماری ها نمکستان : چقدر طرفدار طعم زردچوبه هستید؟ اگر حتی از طعم زردچوبه خوشتان نمی آید مطئنم بعد از خواندن این مطلب نظرتان عوض خواهد شد. اگر شما به دنبال دارویی برای همه درد ها هستید، از ریزش مو، اضافه وزن و جوش های […]

خواص و فواید زردچوبه برای بدن و جلوگیری از انواع بیماری ها

آشنایی با تاثیرات شگفت انگیز زردچوبه بر سلامت بدن، لاغری و پوست

نمکستان : چقدر طرفدار طعم زردچوبه هستید؟ اگر حتی از طعم زردچوبه خوشتان نمی آید مطئنم بعد از خواندن این مطلب نظرتان عوض خواهد شد. اگر شما به دنبال دارویی برای همه درد ها هستید، از ریزش مو، اضافه وزن و جوش های صورت تا بسیاری از بیماری های قلبی عروقی تنها توصیه ما به شما استفاده از زردچوبه است.

رنگ بخشی زردچوبه به غذا فوق العاده است. اما چیزی که زردچوبه را جادویی کرده وجود ماده ایی به نام کورکومین Curcumin است. اولین اثر بخشی زردچوبه در کمک به کاهش وزن و جلوگیری از چاقی است، این ادویه وزن شما را مدیریت می کند.

تحقیقاتی که بر روی بدن افراد چاق انجام شد نشان داد، که این افراد توانستند در طی سی روز استفاده مکرر از معجون های زردچوبه بدون هیچ عوارض جانبی وزن کم کنند. بافت های سفید رنگ چربی در بدن بافت هایی هستند که انرژی در آن ها ذخیره می شود. اینگونه چربی ها بیشتر در باسن و شکم ذخیره می شوند، وقتی شما زردچوبه مصرف می کنید کورکومین موجود در آن وارد تعامل با بافت های چربی سفید شده و بافت های چربی سفید را به بافت های قهوه ایی تبدیل می کند. بافت های قوه ایی قابل سوزاندن هستند و ذخیره نمی شوند.

دومین اثربخشی زردچوبه در درمان آرتریت و التهاب مفاصل که امروزه مشکل بزرگی است، بیماری که با بالا رفتن میزان اسیداورئک در بدن به وجود می آید و می تواند سطح انرژی شما را پایین بیاورد. اگر برای درمان این بیماری از قرص های ضد التهاب و شیمیائی استقاده کنید این قرص ها خودشان باعث بروز مشکلات مربوط به قلب می شوند. زردچوبه برای آرتریت یک درمان اصلی و طبیعی است.

استفاده درست از زردچوبه می تواند سفتی مفصلی را در این افراد از بین ببرد و سطح بهبود را افزایش دهد. تاثیر باور نکردنی دیگر زردچوبه جلوگیری از روند پیری است. علت اصلی پیری حضور رادیکال های آزاد در بدن شماست علت این رادیکال های مضر شیوه های مختلف زندگی بد ماست.

همچنین بخوانید:  با خوردن این غذاهای پرکالری لاغر شوید!

آنتی اکسیدان ها می توانند رادیکال های منفی را از بین ببرند. زردچوبه حاوی انتی اکسیدان بسیار بالاست و با مصرف آن می توانید میزان پیر شدن را کاهش دهید.

تاثیر بعدی سلامت پوست و کاهش ناصافی ها و جوش های صورت است. کورکومین موجود در زردچوبه می تواند از پوست شما در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت کند. اگر در برابر آفتاب بودید و پوست شما آسیب دیده زردچوبه قدر است به شما کمک کند. پروتئین الاستین در بدن باعث درخشندگی و صاف بودن صورت می شود با افرایش سن بدن این پروتئین را از دست می دهد، اما کورومین موجود در زردچوبه می تواند سطح الاستین را در بدن شما بالا ببرد.

جوش های صورت بر اثر عوامل زیادی به وجود می آیند که یکی از آن ها نوسانات هورمونی است. منافذی روی پوست وجود دارد که از ورود باکتری جلوگیری می کنند. اگر هورمون ها نوسان داشته باشند این سطوح برای ورود میکروب ها به سطح پوست باز می شود و منجر به تولید جوش می شود، کورکومین ماده ایی است که کاملا ضد باکتری است.

فکر می کنم اگر میانه خوبی هم با زردچوبه ندارید، با این همه کمک هایی که می تواند به بدن ما بکند به خوردنش می ارزد، توصیه ما استفاده از زردچوبه چه در مرحله پخت غذا و استفاده از قرص ها مکمل زردچوبه که در داروخانه ها موجود است، و همچنین معجون ها خانگی زردچوبه که خودتان می توانید تهیه کنید.

تاثیرات شگفت انگیز زردچوبه بر روی بدن

تاثیرات شگفت انگیز زردچوبه روی بدن

منبع : نمکستان