فواید بی نظیر گیلاس و فرآورده های آن برای سلامت بدن و درمان بیماری ها
فواید بی نظیر گیلاس و فرآورده های آن برای سلامت بدن و درمان بیماری ها

فواید گیلاس و خواص فرآورده های گیلاس نمکستان : گیلاس در آسیای شرقی متولد شده است. این میوه بتا کاروتن بالایی دارد، ۱۹برابر بیشتر از بتاکاروتن موجود در توت فرنگی. همچنین پتاسیم، منزیم و آهن فراوان در آن یافت می شود. که در ساخت گلبول قرمز موثر است. و به افراد کم خون توصیه می […]

فواید گیلاس و خواص فرآورده های گیلاس

فواید بی نظیر گیلاس و فرآورده های آن برای سلامت بدن و درمان بیماری ها

نمکستان : گیلاس در آسیای شرقی متولد شده است. این میوه بتا کاروتن بالایی دارد، ۱۹برابر بیشتر از بتاکاروتن موجود در توت فرنگی. همچنین پتاسیم، منزیم و آهن فراوان در آن یافت می شود. که در ساخت گلبول قرمز موثر است. و به افراد کم خون توصیه می شود. گیلاس ملاتونین بالایی هم دارد که در درمان بی خوابی موثر است. این میوه منع از دست دادن حافظه می شود. و خاصیت ضد پیری دارد.

این میوه خوشمزه فرآورده های زیادی هم دارد. شما می توانید از گیلاس برای تهیه شربت استفاده کنید. شربت گیلاس یک نوشیدنی بسیاز مفید و دلچسب برای استفاده در تابستان است.

برخی فواید شربت گیلاس شامل دفع سموم بدن و تصفیه خون است. این شربت برای بیماران مبتلا به نقرس، ورم مفاصل، آتریت و روماتیسم کمک کننده است.

فرآورده دیگر گیلاس کمپوت است. می دانیم که گیلاس ها فقط در تابستان موجود اند، و برای اینکه این میوه لذیذ را در همه فصل های سال داشته باشیم کمپوت گیلاس را تهیه میکنیم.

برخی نگران این موضوع هستند که با حرارت دیدن میوه ها ویتامین C آن ها از بین خواهد رفت اما نگران نباشید زیرا شرکت های تولیدکننده کمپوت با اضافه کرد اسید اسکوربیک این مشکل را حل کردند.

افرادی که سیستم گوارشی حساس دارند و میوه های تازه را به سختی هضم کنند خوردن کمپوت بهترین جایگزین میوه خام است. برخی عاشق طعم مربای گیلاس برای صبحانه هستند. البته برای تهیه یک مربای گیلاس خوب به یاد داشته باشید که اندازه شکر کم یا زیاد نباشد. کم بودن شکر باعث می شود مربای شما قوام نیاید و کپک بزند. زیاد بودن شکر هم باعث شکرک زدن مربا می شود پس حواستان به اندازه شکر باشد.

از گیلاس در پخت شیرینی ها هم می توان استفاده کرد. البته منظور ما فقط جنبه نزئینی نیست. پای گیلاس یک کیک بسیار لذیذ و خوشمزه است برای کسانی که هم به گیلاس هم به شیرینی علاقه دارند .

همچنین بخوانید:  میوه های چربی سوز کدام ها هستند؟

خواص و فواید گیلاس و فرآورده های گیلاس

فواید بی نظیر گیلاس و فرآورده های آن برای سلامت بدن و درمان بیماری ها

منبع : نمکستان