خوردن خیار چه فوایدی برای سلامتی بدن و پوست و مو دارد؟
خوردن خیار چه فوایدی برای سلامتی بدن و پوست و مو دارد؟

با فواید خیار آشنا شوید نمکستان : خیلی ها گمان میکنند که خیار در دسته ی گیاهان است اما جالب است بدانید که خیار جزو میوه های نزدیک به گیاه مانند طالبی، هندوانه، خربزه و کدو میباشد. آب زیاد موجود در خیار آن را به یک میوه ی کم کالری تبدیل کرده است. پوست خیار […]

با فواید خیار آشنا شوید

فواید خیار : خوردن خیار چه فوایدی برای سلامتی بدن و پوست و مو دارد؟

نمکستان : خیلی ها گمان میکنند که خیار در دسته ی گیاهان است اما جالب است بدانید که خیار جزو میوه های نزدیک به گیاه مانند طالبی، هندوانه، خربزه و کدو میباشد. آب زیاد موجود در خیار آن را به یک میوه ی کم کالری تبدیل کرده است. پوست خیار سرشار از فیبر بوده و خوردن این میوه با پوست فواید بسیار زیادی را داراست. پوست خیار سوزش معده و حس سنگینی در معده را کاهش میدهد. وجود ویتامین های  آ، ب، ث و منیزیم در خیار آن را به یک میوه مفید و کم کالری برای مصرف تبدیل کرده است. برای آشنایی با دیگر فواید خیار با ما همراه باشید :

ماسک خیار، یک ماسک عالی برای پوست

وجود مقدار زیادی ویتامین ث و اسید کافئیک در پوست خیار آن را به یک ماسک عالی برای پوست صورت تبدیل کرده است. استفاده از خیار به عنوان ماسک به کاهش التهاب پوست کمک کرده، باعث از بین رفتن تحریکات و ناراحتی‌های پوستی شده و خیار یک آبرسان خوب برای پوست ها است. به همین دلیل از این میوه در اکثر محصولات پوستی استفاده میشود.

فواید خیار برای معده و گوارش

وجود مقدار زیادی آب، فیبر، منیزیم و پتاسیم در خیار احتمال ابتلا به سوزش معده و احساس سنگینی در معده را کاهش داده و یادتان نرود که اکثر ریز مغذی های موجود در خیار در پوست آن قرار دارد. پس هیچ گاه پوست آن را جدا نکرده و دور نریزید. خیار یک میوه ی ادرار آور است و به حذف چربی‌ های ذخیره شده در بدن کمک میکند. دقت داشته باشید که وجود کوکوربیتاسین در خیار و مصرف بیش از اندازه ی آن، ممکن است نفخ زیاد و دیر عضمی را به دنبال داشته باشد.

خیار و فواید آن برای سیستم قلبی عروقی

خیار سرشار از منیزیم، پتاسیم و فیبر ایت که تمام این ریز مغذی ها گردش خون در بدن را تسهیل بخشیده و از فشار خون بالا جلوگیری میکند. که همین ویژگی خیار را به یک ماده ی مفید برای سیستم قلبی عروقی تبدیل کرده است.

همچنین بخوانید:  چه خوراکی هایی سطح متابولیسم بدن را کاهش میدهند؟

فواید خیار : خوردن خیار چه فوایدی برای سلامتی بدن و پوست و مو دارد؟

خوردن خیار چه فوایدی دارد؟

منبع : نمکستان