خواص و فواید میوه های تابستانی برای بدن ما چیست؟
خواص و فواید میوه های تابستانی برای بدن ما چیست؟

فواید و خواص میوه های تابستانی برای بدن نمکستان : همینطور که به فصل گرما نزدیک می شویم بعضی میوه ها هستند که بیشتر و بیشتر به سمت آن ها کشیده میشویم، میوه هایی که آب فراوان دارند. و آّب تبخیر شده بدن ما را جایگزین میکنند. ما در ادامه میخواهیم درباره ی میوه های […]

فواید و خواص میوه های تابستانی برای بدن

فواید میوه های تابستانی برای بدن ما چیست؟

نمکستان : همینطور که به فصل گرما نزدیک می شویم بعضی میوه ها هستند که بیشتر و بیشتر به سمت آن ها کشیده میشویم، میوه هایی که آب فراوان دارند. و آّب تبخیر شده بدن ما را جایگزین میکنند. ما در ادامه میخواهیم درباره ی میوه های مختلف تابستانی و فواید آن ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید :

میوه هایی مثل هندوانه، این میوه در هر ۳۰ گرم ۶۰ کالری انرژی دارد، هندوانه منبع قوی ویتامین A  و C  است، لیکوپن دلیل رنگ قرمز هندوانه است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

یکی دیگر از میوه های پرطرفدار تابستانی خربزه است. هر صد گرم خربزه، ۸ گرم کربوهیدرات دارد که بیشترین نوع قند موجود در آن از نوع گلوکز و فروکتوز است، بنابراین مصرف بیش از حد آن برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود. خربزه به علت دارا بودن پتاسیم به مبتلایان به بیماری قلبی عروقی کمک می کند.

میوه هلو یک میوه بسیار لذیذ تابستانی است که خواص زیادی دارد. هلو به دلیل داشتن فیبر زیاد به کسانی که به دنبال لاغری هستند کمک می کند. هلو غنی از ویتامین A  و پتاسیم است. هلو به دلیل داشتن مواد مغذی برای بیماری هایی نظیر اسیدوز، کم خونی، فشار خون بالا، آسم، یوبست و سوء هاضمه مفید است.

انجیر میوه بهشتی و یک میوه تابستانی است، انجیر سرشار از ویتامین های A، B،  C و قند است. آسان هضم است و برای بیماران رو به بهبودی مفید است. برای ورزشکاران، کودکان ضعیف و سالمندان بسیار سودمند است. خوردن این میوه فعالیت کلیه ها را افزایش می دهد و کلسترول و اسید اوریک اضافه را دفع می کند.

زردآلو میوه تابستانی خوشمزه، حاوی ویتامین های A، B، C می باشد. مغز شیرین هسته زرد آلو مقوی و مغذی بوده و بسیار پر طرفدار است، اما حواستان باشد که هرگز مغز هسته ی تلخ زرد آلو را نخورید، چون دارای ماده خطرناکی به نام آمیگدالین می باشد که در بدن سیانین آزاد کرده و باعث فلج و حتی مرگ می شود. آب زردآلو انرژی دهنده و نشاط آور است برگه زرد آلو سرشار از پتاسیم بوده، این میوه بهترین خوراک اعصاب است.

همچنین بخوانید:  چه میوه هایی باعث بالا بردن سیستم ایمنی بدن می شوند؟

فواید میوه های تابستانی برای بدن ما چیست؟

فواید میوه های تابستانی برای بدن ما چیست؟

منبع : نمکستان