فواید و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان برای پوست و انواع بیماریهای بدن
فواید و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان برای پوست و انواع بیماریهای بدن

فواید آفتاب گرفتن برای پوست + خطرات و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان نمکستان : همه میدانیم که تابستان بهترین فصل گرفتن آفتاب است که خیلی ها عاشق برنزه شدن در این ماه میباشند. برای برنزه دن راه های مختلفی وجود دارد، استفاده از دستگاه سولار و آفتاب گرفتن به روش طبیعی از معروف ترین راه […]

فواید آفتاب گرفتن برای پوست + خطرات و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان

فواید آفتاب گرفتن برای پوست + خطرات و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان

نمکستان : همه میدانیم که تابستان بهترین فصل گرفتن آفتاب است که خیلی ها عاشق برنزه شدن در این ماه میباشند. برای برنزه دن راه های مختلفی وجود دارد، استفاده از دستگاه سولار و آفتاب گرفتن به روش طبیعی از معروف ترین راه ها برای برنزه شدن میباشد. اما خیلی از افراد برنزه شدن با نور خورشید را به استفاده از دستگاه های سولار ترجیح داده و از این سه ماه تابستان برای آفتاب گرفتن نهایت استفاده را میکنند.

خب حالا همه میدانیم که نور آفتاب نیز مانند هر چیز دیگری در این دنیا فواید و مضررات خاص خودش را دارد. برای اینکه بتوانیم از مضررات این آفتاب در امان بمانیم، نیاز است که یک سری اصول و نکته را رعایت کنیم. حالا سوال این است که این نکات چه گزینه هایی هستند؟

همیشه همیشه همیشه برای گرفتن آفتاب، استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار اهمیت دارد. باید در نظر بگیرید که SPF کرمی که استفاده میکنید باید مناسب باشد تا از پوست شما در مقابل آسیب های نور آفتاب حفاظت نماید.

موضوع بعدی که باید رعایت شود، مدت زمان آفتاب گرفتن است. افرادی که دارای پوست روشن و سفید هستند، حتما باید بدانند که نباید بیشتر از بیست دقیقه آفتاب بگیرند. اما در کل آفتاب گرفتن بیشتر از یک ساعت برای اراد خطرناک میباشد.

گوش ها، لب ها، فرق سر، و نوک بینی در حین آفتاب گرفتن خیلی زود میسوزند. بنابراین حواستان باشد که این قسمت ها خوب بپوشانید. عینک آفتابی از چشم و پسوت دور چشم شما در برابر آفتاب محافظت میکند. پس همیشه عیک آفتابی به چشم داشته باشید تا اشعه نور خورشید شما را اذیت نکند. در حین آفتاب گرفتن، آب بدن شما تبخیر میشود. بنابراین حتما بطری دیتاکس و یا بطری آّب معدنی در کنارتان قرار دهید و بنوشید تا آب تبخیر شده ی بدنتان را جبران نماید.

همچنین بخوانید:  با طب سنتی پوستتان را از خشکی نجات دهید!

فواید و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان برای پوست و انواع بیماریهای بدن
در هنگام آفتاب گرفتن سعی کنید که از میوه هایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند، استفاده نمایید. چرا که آنتی اکسیدان ها از اشعه ی آفتاب و مضررات آن جلوگیری میکند. میوه هایی مانند گریپ فوروت، بلو بری، آناناس، هندوانه، انگور قرمز، پرتقال، آلو، توت فرنگی و… برای این شرایط بسیار مناسب است. وقتی آفتاب گرفتنتان تمام شد، حتما با آب خنک و یا خیلی ولرم دوش بگیرید و لوسیون بدن را فراموش نکنید.

خب تا اینجا از مضرات آفتاب و راه های جلوگیری آن گفتیم، حالا میرسیم به فواید این خورشید دوست داشتنی و نور های آن :

• خطر بروز بیماری های قلبی و دیابت در افراد مسن با استفاده از نور خورشید کاهش میابد.

• در فصل پاییز و زمستان به دلیل کمبود نور خورشید، معمولا افراد به افسردگی های فصلی دچار میشوند، با آفتاب گرفتن میتوانید این افسردگی ها را جبران نمایید. چرا که نور آفتاب برای خلق و خو عالیست.

• نور آفتاب یک ضد عفونی کننده است و میتواند بسیاری از بیماری های پوستی را التیام بخشد.

• نور آفتاب سرشار از اشعه ی مادون قرمز و ویتامین D است که هر دوی این ها برای بدن به شدت مفید بوده و اشعه ی مادون قرمز در کنترل بیماری ام اس و ویتامین در جلوگیری از سرطان بسیار مفید است.

• به ساخت ویتامین D در بدن کمک می کند این ویتامین برای پوست و استخوان ها ضروری است. و باعث جذب کلسیم در بدن می شود.

• از نیاز های حیاتی کودکان به خصوص در دوران شیرخوارگی، دریافت نور مستقیم خورشید است. چون کمبود ویتامین D زمینه ساز بروز مشکلاتی مثل: تاخیر در سینه خیز و چهار دست و پا رفتن، دیر نشستن و در آمدن دندان های کودک و همچنین ایجاد پاهای پرانتزی و نرمی استخوان جمجمه می شود.

فواید و مضررات آفتاب گرفتن در تابستان

فواید و مضرات آفتاب گرفتن در تابستان برای انواع بیماری ها

منبع : نمکستان