فیروزه رگه دار عجمی اصل نیشابور
فیروزه رگه دار عجمی اصل نیشابور
سنگهای بسیار باارزش و البته دلربایی که برای لوازم تزئدنی بسیاری از بناهای تاریخی، مساجد و ابنیه ها و ظروف مسی مدرن مورد استفاده قرار گرفته است فیروزه رگه دار عجمی است این نوع به خصوص که رنگ آبی غلیظ تر و پر رنگ تری نسبت به سایر هم خانواده های دارد به صورت بادامی شکل یا به صورت گرد تراش می خورد.

سنگهای بسیار باارزش و البته دلربایی که برای لوازم تزئدنی بسیاری از بناهای تاریخی، مساجد و ابنیه ها و ظروف مسی مدرن مورد استفاده قرار گرفته است فیروزه رگه دار عجمی است این نوع به خصوص که رنگ آبی غلیظ تر و پر رنگ تری نسبت به سایر هم خانواده های دارد به صورت بادامی شکل یا به صورت گرد تراش می خورد.

شاید برای تان جالب اشد بدانید که سنگ فیروزه رگه دار عجمی به دلیل داشتن رگه های طلایی شکلی که دارد بیشتر مورد توجه اعراب و کشورهای اروپایی قرار می گیرد و البته ناگفته نماند گران بهاترین نوع همین نوع می باشد تراش بسیار اصولی و دقیق محجران و سنگ سازان ایرانی با سنگ فیروزه سبب شده تا این نمونه ها حتی از نمونه آمریکایی خود نیز بهتر و باکیفیت تر باشند سوالی که شاید شما در خصوص سنگ فیروزه داشسته باشید این است که این نمونه های به خصوص را چطور می توانیم تشخیص دهیم و دام یکی ارزش بالاتری خواهد داشت؟

فیروزه رگه دار عجمی اصل نیشابور

در پاسخ به این سوال باید خدمت تان عرض کنیم که فیروزه رگه دار عجمی نیشابور که جزء بهترین و مرغوب ترین نمونه ای شناخته می شود که رنگ آن آبی آسمانی است و کمی مات نیز می باشد بعلاوه رگه های سیاهی نیز بر روی آن وجود دارد که به خوبی می تواند به شما نشان دهد نمونه مورد نظر شما یعنی فیروزه رگه دارعجمی در اختیار تان خواهد بود این ویژگیها اولیه تشخیص هستند و شما می توانید به واسطه تغییر رنگ در مقابل نور آفتاب یا سوزن کشی بر روی این سنگها نیز اصل یا تقلبی بودن شان را به خوبی تشخیص دهید به نحوی که اگر سوزن را بر روی سنگ کشیدید و متوجه شدید که شیار عمیقی بر روی آن ایجاد شد باید بدانید که نمونه شما سنگ فیروزه اصلی نیست.

فیروزه رگه دار نیشابور

مرکز عرضه فیروزه رگه دار نیشابور از خاص ترین و بهترین این کالا را می توانید از این سایت دیدن کنید به دلیل زیبا و جذاب بودن توانسته علاقه مندان و طرفداران بسیاری به خود جذب کند.

سنگ فیروزه رگه دار بر اساس ویژگی و کاربرد بسیاری دارد به سه دسته تقسیم می شود با ما همراه باشید عبارتنداز:

بر اساس معدن: جایگاه برگیری سنگ تعیین کننده سنگ فیروزه اصل و شکیل می باشد در سراسر جهان این محصول استخراج می شود و شهر مهم آن در ایران مانند: نیشابور، کرمان، دامغان و غیره می باشد.

بر اساس رنگ: همانطور در مطلب بالا اشاره کردیم دارای رنگهای وسیع می باشد هر چه رنگ این گوهر به رنگ سبز نردیک تر باشد قیمت و ارزش بیشتری را دارد.

بر اساس شکل ظاهری: بر طبق شکل ظاهری فیروزه رگه دار به دو شکل می باشد عجمی و شجری برخی دارای رگه دار برخی دیگر یکدست و صاف یک رنگ می باشد.

همچنین بخوانید:  سوئیچ کیش

فیروزه رگه دار نیشابور

امروزه در جهان سنگهای بسیاری وجود دارد هر کدام از آنها در صنعت تجارت کاربرد بسیاری دارد یکی از سنگهای برتر و قیمتی جهان از نوع فیروزه رگه دارنیشابور می باشد چراکه شهر دامغان از بزرگ ترین معادن این محصول شناخته شده است، از گذشته تا امروز از این سنگ در ساخت وسایلهای تزئینی، جواهرات، انگشتر و غیره استفاده می شود.

شجری: در برخی از سنگهای فیروزه رگه وجود دارد به رنگ سیاه و قهوه ای باشد این محصول اصل می است ولی اگر شفاف باشد دارای قدمت و قیمت بیشتری می باشد و دارای رگه یا لکه باشد از قیمت پایین تری برخوردار می باشد، در بازار این نوع انگشترها را شجری نام دارند.

عجمی: امروزه در کشور ایران فقط از سنگ فیروزه عجمی تولید می شود و با توجه به رنگ زیبایی دارد مردمان عرب از این کالا بسیار استقبال کرده اند.

فیروزه رگه دار اصل

همان طور که به شما گفتیم فیروزه رگه دار و سنگ سیلیس اصل یکی از پر طرفدار ترین و بهترین سنگ برای ساخت و تهیه ستها و سرویسهای جواهر است که بایستی تا برای خرید خود به بهترین و اصلی ترین مراکز معتبر مراجعه کنید.

و یا در غیر این صورت نیز می توانید به طور کاملا غیر حضوری و از طریق سایتها و منابع معتبر اینترنتی ابتدا فیروزه مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از ثبت سفارش در سایت، اقدام به پرداخت هزینه کنید تا در اسرع وقت در مکانی که شما تعیین می کنید فیروزه خریداری شده به شما تحویل داده شود.

فیروزه رگه دار اصل

بهتر است تا بدانید که فیروزه رگه دار اصل از لحاظ معنوی نیز از خواص بسیار زیادی برخوردار است و همچنین سنگ فیروزه برای درمان بسیاری از بیماریها برخوردار است سنگ فیروزه یکی از بهترین و مهم ترین منبع برای ایجاد و القای اعتماد به نفس در فرد است و این جرئت را به ما می دهد که بتوانیم با استدلال و منطق خودمان در جمع صحبت کنیم برای افرادی که دچار افسردگی هستند و حال روحی مناسبی نیز ندارند، استفاده از سنگ فیروزه یکی از مهم ترین وسایل است که باعث ایجاد یک القای حس خوب و شادی به فرد می شود سنگ فیروزه خواص درمانی خوبی دارد که از این خواص درمانی می توان به کمک به برخی از عضوهای اصلی بدن همچون کلیه و کبد اشاره کرد در روایات و برخی از احادیث نیز آمده است که سنگ فیروزه فوایدی از جمله دوری از فقر، مستجاب شدن دعاها، دور کردن دردها و بیماریها و برآرودن حاجات دارد.