قاتل نجات یافته از اعدام باز هم آدم کشت!
قاتل نجات یافته از اعدام باز هم آدم کشت!
پسرجوان که به تازگی از اتهام قتل عمدی تبرئه و با قرار وثیقه آزاد شده بود، در درگیری دسته جمعی مرتکب جنایت شد.

روزنامه خراسان: عصر ۱۰ مهر سال ۹۶ وقوع درگیری خونین در منطقه قلعه نو به پلیس اعلام شد و خیلی زود تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی به محل اعزام شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد در درگیری دسته جمعی پسر ۲۴ ساله‌ای به نام امین زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. ماموران در پی این اتفاق به بیمارستان رفتند و فهمیدند پسر جوانی به نام محمد پس از انتقال امین به بیمارستان گریخته است.

هنوز ساعتی از این ماجرا نگذشته بود که امین بر اثر شدت خون ریزی جان سپرد و با جنایی شدن این پرونده تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند. کارآگاهان در ابتدا به سراغ برادر امین رفتند و این جوان که فردین نام دارد به ماموران گفت: درگیری دسته جمعی به خاطر فروش یک دستگاه موتورسیکلت بین من و یکی از دوستانم به نام علی رخ داد. علی همراه برادرش و دوست صمیمی اش محمد که به تازگی از زندان آزاد شده بود، مقابل خانه مان آمدند و درگیری میان ما شروع شد. در آن دعوا من و برادرم و دوستانم یک طرف بودیم و علی و برادرش و دوست شان محمد طرف دیگر قرار داشتند. من دیدم که محمد با ضربه چاقو به گردن برادرم زد و از ترس فرار کردم، اما دوستانم گفتند او خودش برادرم را به بیمارستان منتقل کرده است. کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده تحقیقات را برای دستگیری محمد ۲۰ ساله آغاز کردند و خیلی زود با اقدامات فنی و پلیسی این جوان دستگیر شد.

در دادگاه

وی و دیگر شرکت کنندگان در دعوا روز گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای جلسه اولیای دم برای عامل جنایت حکم قصاص خواستند. وقتی محمد در جایگاه ویژه ایستاد منکر قتل شد و درباره انگیزه درگیری گفت: مدتی قبل دوستم علی موتورش را به پسری به نام محمد جعفر فروخت و او هم چند روز بعد موتور را به دوست دیگرش به نام فردین داد. اما چون هنوز قولنامه‌ای ننوشته بودند و موتور به نام علی بود، وقتی ماموران کلانتری موتور را متوقف کردند فردین از علی خواست تا مدارکش را به او بدهد. وی ادامه داد: چند روز از این ماجرا گذشته بود و فردین مدارک دوست صمیمی ام علی را پس نمی‌داد. تا این که علی با من تماس گرفت و گفت که سر همین موضوع آن‌ها تلفنی با هم درگیر شده اند. این متهم گفت: علی و برادرش از من خواستند با هم مقابل خانه فردین برویم و مدارک موتور را پس بگیریم. وقتی به آن جا رسیدیم فردین و برادرش امین و دوستان شان ما را دوره کردند. آن‌ها همگی قمه و شمشیر در دست داشتند که درگیری میان ما آغاز شد. اما من در آن دعوا چاقویی نداشتم. محمد گفت: وقتی دعوا بالا گرفت عینک از روی صورتم به زمین افتاد و یک نفر با انتهای چاقو ضربه‌ای به سرم زد که خون جاری شد. من دیگر جایی را ندیدم و نمی‌دانم چه کسی ضربه کاری را به امین زد. وی درباره اتهام قبلی اش نیز به قضات گفت: سال‌ها قبل وقتی ۱۶ ساله بودم در حال کشتی با یکی از دوستانم بودم که گردن دوستم شکست و فوت کرد. من آن زمان به اتهام قتل عمدی بازداشت شدم، اما وقتی ثابت شد من و مقتول با هم دوست بودیم و مرگ او اتفاقی رخ داده، از اتهام قتل عمد تبرئه و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شدم. من به تازگی با قرار وثیقه آزاد شده بودم که بار دیگر به اتهام قتل بازداشت شدم. باور کنید من برادرفردین را نکشتم.اظهارات ضد و نقیض

همچنین بخوانید:  شرط عجیب دختر سارق برای ازدواج با مرد جوان

سپس دیگر شرکت کنندگان در دعوا که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند، به دفاع پرداختند. علی و برادرش گفتند: وقتی دعوا بالا گرفت ما از ترس مان فرار کردیم و ندیدیم چه کسی امین را با چاقو زد. چند شرکت کننده دیگر گفتند که در تاریکی شب دیده اند محمد ضربه کاری را به امین زده است. بنا به این گزارش، با پایان اظهارات ضد و نقیض هفت متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.