محاکمه عروس به اتهام قتل مادر شوهر
محاکمه عروس به اتهام قتل مادر شوهر
عروس خانواده که پس از مرگ مادرشوهرش از سوی فرزندان وی متهم به قتل شده است در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

روزنامه ایران: عروس خانواده که پس از مرگ مادرشوهرش از سوی فرزندان وی متهم به قتل شده است در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

رسیدگی به این پرونده از سال ۹۵ همزمان با کشف جسد زنی سالخورده در خانه‌اش آغاز شد. یکی از فرزندان این زن که برای سرزدن به مادرش به خانه او رفته بود با جسد وی در حالی رو به رو شد که آثار ضرب و جرح روی بدنش دیده می‌شد.

پس از اعلام این خبر به پلیس، وی گفت: مادرم سال‌ها تنها زندگی می‌کرد، البته من و برادر و خواهرانم سعی می‌کردیم تا روزانه به او سر بزنیم و اگر چیزی نیاز داشت برایش تهیه کنیم اما چند روزی به خاطر عروسی یکی از نزدیکان‌مان نتوانستیم مثل قبل به او سر بزنیم تا اینکه امروز پس از چند بار تماس بی‌پاسخ از سوی مادرم نگران شدم و به منزلش آمدم که در را باز نکرد با نگرانی قفل‌ساز آوردم و در را باز کردم که با پیکر بی‌جان مادرم مواجه شدم و بسرعت با پلیس تماس گرفتم. البته از خانه مادرم وسایلی نیز به سرقت رفته که ارزش مالی چندانی ندارد.

در ادامه بازپرس ویژه قتل پس از بررسی صحنه دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد و با معاینه جسد مشخص شد که مرگ بر اثر خونریزی مغزی رخ داده و آثار جراحت روی بدن مقتول وجود دارد.

با اعلام نظر پزشکی قانونی آنها مدعی شدند مادرشان به قتل رسیده است. بدین ترتیب صحنه جرم دوباره مورد بررسی قرار گرفت و احتمال حضور فردی آشنا به خانه مقتول قوت گرفت، ولی سرنخی از این فرد به‌دست نیامد تا اینکه فرزندان مقتول به اتفاق مدعی شدند که عروس خانواده به خاطر اختلاف با مادرشان تنها مظنون این ماجرا است و از او به اتهام قتل عمد شکایت کردند. بلافاصله زن میانسال بازداشت اما منکر قتل شد و گفت: چند وقتی بود که با مادرشوهرم اختلاف داشتم و قهر بودم اما پس از اینکه متوجه بیماری او شدم پا پیش گذاشتم و آشتی کردم. او ارتباط خوبی با من داشت حتی از دخترش به او نزدیکتر بودم. یک روز قبل از این اتفاق برایش خرید کردم و به خانه‌اش رفتم و باهم ساعت‌ها حرف زدیم روزی که مادر شوهرم فوت کرده من در یک مرکز خرید بودم و شاهد هم دارم. با این حال کیفرخواست او صادر و پرونده‌اش برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

همچنین بخوانید:  مرد جوان پس از دوستی با زن ۴۰ ساله، او را به قتل رساند

در آغاز این جلسه اولیای‌ دم با تأکید بر قاتل بودن عروس خانواده خواستار مجازات وی شدند. اما عروس خانواده بار دیگر با رد اتهام قتل عنوان کرد: من هیچ نقشی در مرگ مادرشوهرم نداشتم. نمی‌دانم چه اتفاقی برایش افتاده ‌است. مأموران همه خانه‌ام را گشتند اما چیزی پیدا نکردند.

بعد از این اظهارات، وکیل مدافع متهم گفت: با وجود آنکه فرزندان مقتول به خانه مادرشان رفت و آمد داشتند اما از آنها هیچ تحقیقی صورت نگرفته و فقط روی اتهام موکل من تمرکز شده است، چون هیچ مدرکی دال بر مجرم بودن موکل من وجود ندارد از قضات دادگاه درخواست برائت دارم.

در پایان این جلسه قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.