تبلیغات

خانه » اخبار » هشدار جدی: پیامک قطع یارانه نقدی جعلی است + جزییات کامل

هشدار جدی: پیامک قطع یارانه نقدی جعلی است + جزییات کامل

آیا پیامک قطع یارانه نقدی حقیقت دارد؟

پیامک قطع یارانه نقدی

نمکستان: مدتی است پیامکی از سوی یک شماره ناشناس برای افراد مختلف ارسال شده و به آن ها برای قطع شدن یارانه نقدیشان هشدار می دهد. طبق گزارش های اعلام شده به تازگی روشی جدید برای دزدی اطلاعات حساب بانکی توسط سودجویان به کار برده می شود. در این روش از تکنیک هک فیشینگ استفاده می شود.

برای این که فرد سود جو بتواند به اطلاعات حساب فردی دسترسی پیدا کند ابتدا با یک شماره ناشناس پیامی حاوی یک متن اخطار برای قطع شدن یارانه نقدی به گوشی افراد ارسال می کند. متن پیام به شرح زیر است:

” یارانه شما قطع شد. برای فعال سازی در لینک زیر ثبت نام کنید. ”

پیامک قطع یارانه نقدی

اگر دقت کنید در قسمت اطلاعات فرد ارسال کننده پیام، یک شماره چند رقمی وجود دارد. در رابطه با این مسئله باید بگوییم که پیامک هایی که از سوی دولت به گوشی کاربران فرستاده می شود برچسب نام اختصاصی دارند و شما در هنگام دریافت این پیامک ها شماره ای بر روی گوشی خود مشاهده نمی کنید. اما هنگامی که این پیام به دست شما می رسد در بالای صفحه شماره نسبتا طولانی را مشاهده می کنید. حتی اگر بر فرض مثال از سوی دولت یک پیام بدون اسم و همراه شماره برای کاربر ارسال شود، مطمئنا با یک عدد رندتر و کوتاه تر این پیامک ارسال خواهد شد.

مشکل دیگری که در این پیام وجود دارد آدرس سایت است که با کمی دقت متوجه وجود دو مشکل درون آن می شوید. اولی نام سایت است که به جای واژه یارانه ها (YARANEHA) در آن از واژه یارانه (YARANEHE) استفاده شده است. مسئله دوم این است که سایت های دولتی ایرانی از دامنه ir. استفاده می کنند و دامنه com. برای سایت های دولتی ایرانی تعریف نشده است.

هنگامی که شما وارد سایت می شوید به منظور قطع نشدن یارانه نقدی از شما پول درخواست می شود. قدم اصلی هک کردن اطلاعات بانکی شما این است که پس از ورود به سایت بانکی برای پرداخت مبلغ خواسته شده سایت فیشینگ به جای سایت اصلی بانک برای شما باز می شود. در این روش هکر یک صفحه مشابه صفحه اصلی پرداخت بانکی می سازد و به جای سایت اصلی جا می زند.

همچنین بخوانید:  بغض عادل فردوسی‌ پور در کنار لبخند تلخ فروغی !

در این مورد خاص حتی شما در صفحه پرداخت بانکی یک ایموجی قلب شکسته مشاهده می کنید که مطمئنا اداره های رسمی از این نوع محتوی در وبسایت های خود استفاده نمی کنند.

در آخر باید به بزرگ ترین مشکل این پیامک اشاره کنیم. هیچ گاه از سوی دولت برای شما پیامکی با این محتوی ارسال نمی شود و اگر یارانه نقدی شما قطع شده باشد از شما برای وصل شدن دوباره آن مبلغی درخواست نخواهد شد. لطفا متن پیامک هایی که از شماره های ناشناس برای شما ارسال می شود را پیش از هر اقدامی بررسی کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*