آموزش طرز تهیه قنبر پلوی شیرازی با گوشت چرخ کرده
آموزش طرز تهیه قنبر پلوی شیرازی با گوشت چرخ کرده
قنبر پلوی شیرازی یک غذای محلی ایرانی است. قنبر پلوی شیرازی غذایی آسان و دارای مزه ­ای ملس است و محبوبیت زیادی دارد و اغلب در مناسبت ها و مهمانی ها پخته می­شود.

نمکستان: قنبر پلوی شیرازی یک غذای محلی ایرانی است. قنبر پلوی شیرازی غذایی آسان و دارای مزه ­ای ملس است و محبوبیت زیادی دارد و اغلب در مناسبت ها و مهمانی ها پخته می­شود. این غذای خوشمزه با گوشت چرخ کرده قلقلی همراه با پیاز و کشمش تهیه می شود. برای آَنایی با طرز تهیه این غذای خوشمزه لطفا با ما همراه باشید :

قنبر پلو طرز تهیه قنبر پلوی شیرازی با گوشت چرخ کرده

مواد لازم برای تهیه قنبر پلوی شیرازی

برنج۴ پیمانه
گوشت چرخ کرده۱ کیلو گرم
گردو۱۰۰ گرم
کشمش۲۰۰ گرم
رب انار۲ قاشق چای خوری
شیره ی انگور۱ قاشق چای خوری
پیاز۱ عدد
آرد نخودچی۲ قاشق چای خوری
زرد چوبه۱ قاشق چای خوری
نمک و فلفلبه میزان دلخواه
روغنبه میزان دلخواه

آموزش درست کردن قنبر پلو شیرازی در منزل

طرز تهیه قنبر پلوی شیرازی

ابتدا گوشت را با آرد نخودچی و نمک و فلفل مخلوط کرده و خوب ورز می دهیم تا منسجم شود. سپس به اندازه تقریبی یک فندوق، گوشت را برداشته و به شکل کوفته­ های ریزی در می ­آوریم و بعد در روغن نسبتا گرم سرخ می­کنیم.

پیاز را نگینی خورد می­کنیم. در تابه­ای دیگر روغن ریخته و پیاز ها را در آن تفت می­دهیم. پس از کمی تفت دادن پیاز ها، گردو های خورد شده را اضافه می­کنیم . پس از تفت دادن پیاز و گردو در آخر با افزودن کشمش ها تابه را از روی حرارت بر می­داریم.

برنج را که از قبل ۲ تا ۳ ساعت در آب و نمک خیس داده­ایم را آبکش می­کنیم و در قابلمه­ ی مورد نظر ریخته و لا به لای آن، کوفته ها به همراه مخلوط کشمش با پیاز و گردوی تفت داده شده را قرار می­دهیم.

رب انار و شیره­ انگور را تفت می­دهیم و بر روی برنج می­ریزیم. برنج را بر روی حرارت ملایم قرار می دهیم و می­گذاریم خوب دم بکشد. نوش جان