آموزش طرز تهیه لواشک سیب خانگی فوق العاده خوشمزه و ترش
آموزش طرز تهیه لواشک سیب خانگی فوق العاده خوشمزه و ترش

دستور تهیه لواشک سیب خانگی بسیار خوشمزه نمکستان : لواشک یک خوراکی خوشمزه با مزه ترش و شور است که  از شیره غلیظ‌ شده و قوام‌ آمده میوه‌های متنوع درست می شود. لواشک ها را می توان با میوه هایی همچون سیب، آلو و کیوی تهیه کرد. معمولا تمامی بچه ها عاشق لواشکند اما مادرها نگران […]

دستور تهیه لواشک سیب خانگی بسیار خوشمزه

طرز تهیه لواشک سیب خانگی

نمکستان : لواشک یک خوراکی خوشمزه با مزه ترش و شور است که  از شیره غلیظ‌ شده و قوام‌ آمده میوه‌های متنوع درست می شود. لواشک ها را می توان با میوه هایی همچون سیب، آلو و کیوی تهیه کرد.

معمولا تمامی بچه ها عاشق لواشکند اما مادرها نگران بهداشتی بودن آن هستند پس بهتر است با استفاده از آموزش های طرز تهیه لواشک خودتان در خانه لواشک درست کنید. در این پست قصد داریم طرز تهیه لواشک سیب را با شما به اشتراک بگذاریم.

مواد مورد نیاز برای تهیه لواشک سیب :

سیب  ۲/۵ کیلو
آب ۱/۵ لیوان
نمک به مقدار لازم
شکر به مقدار لازم

طرز تهیه لواشک سیب خانگی :

  • ابتدا سیب ها را کاملا شسته و خرد نمایید. سپس هسته را از سیب ها بیرون آورده و داخل قابلمه ای بریزید و حدود یک الی یک و نیم لیوان هم آب اضافه کنید .
  • قابلمه را به مدت یک ساعت و نیم روی حرارت ملایم قرار دهید تا سیب ها کاملا له شوند.
  • نمک را اضافه کنید. چنانچه خیلی سیب ها ترش بودند می توانید کمی شکر هم بیافزایید.
  • وقتی که سیب ها کاملا له شدند اندکی صبر کنید تا کمی خنک شود سپس آن را از صافی رد کنید.
  • مجدد روی حرارت قرار دهید تا کاملا غلیظ شود.
  • مواد را داخل سینی بزرگ پخش کنید و به مدت یک الی دو هفته در فضای باز قرار دهید تا لواشک خشک شود. (برای جلوگیری از آلوده شدن لواشک بهتر است آبکش وارونه یا توری روی سینی بگذارید )
  • پس از آماده شدن لواشک می توانید آن را از سینی جدا کنید و به صورت استوانه ای لول نمایید یا می توانید به هر شکل دلخواه خود دراورید.
  • توجه داشته باشید که می توانید همراه با سیب هر میوه ای دیگر را مخلوط کنید حتی میتوانید از ترکیب میوه های ترش و شیرین برای خوشمزه تر شدن لواشک استفاده نمایید.
همچنین بخوانید:  طرز تهیه دسر ورمیشل + خوشمزه و ساده

طرز تهیه لواشک سیب خانگی

آموزش طرز تهیه لواشک سیب خانگی

منبع : نمکستان