نکات مهم و کلیدی در تمیز و مرتب کردن خانه
نکات مهم و کلیدی در تمیز و مرتب کردن خانه

روش های مرتب کردن خانه نمکستان : تمیز و مرتب کردن خانه یکی از کارهای همیشگی است که باید انجام شود. مرتب کردن خانه یک بحث است و مرتب نگه داشتن آن بحث کاملا مجزایی است که ما در خانه داری نمکستان راه های تمیز نگه داشتن خانه را برای شما لیست کرده ایم. با […]

روش های مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه : نکات مهم و کلیدی در تمیز و مرتب کردن خانه

نمکستان : تمیز و مرتب کردن خانه یکی از کارهای همیشگی است که باید انجام شود. مرتب کردن خانه یک بحث است و مرتب نگه داشتن آن بحث کاملا مجزایی است که ما در خانه داری نمکستان راه های تمیز نگه داشتن خانه را برای شما لیست کرده ایم. با ما همراه باشید :

دقت به فضاهای خانه و کاربردشان

قبل از اینکه بدون فکر شروع کنید به تمیز کردن جاهای مختلف خانه، به این فکر کنید که این قسمت از خانه برای چه کاری خوب است و به درد چه چیزی میخورد، چطور آن قسمت را مرتب کنم و چه چیزی را در آن جا قرار دهم. با اینکار و استفاده ای درست از هر قسمت از خانه، شما کمک بزرگی به مرتب بودن همیشگی خانه کرده اید.

خرید لباس و وسیله بدون فکر

بخشی از شلوغی کمد ها و کشو ها و خانه ی شما نشان دهنده ی این است که  شما بدون اینکه به چیزی نیاز داشته باشید، صرفا به دلیل حراج بودن و یا کم بودن قیمت وسیله ای آن را خریداری میکنید.

هیچ گاه به این فکر نمیکنید که وسایل اضافه را دور بیندازید

معمولا اینطور پیش می آید شما یک قسمت را تمیز میکنید، یعنی وسیله ها را برداشته و مکان را تمیز میکنید و دوباره وسیله ها را جایگزین میکنید اما بار ها بارها پیش می آید که به این فکر نمیکنید شاید یک سری از این وسایل اضافی باشند. بنابراین سعی کنید که وسایل اضافه را از بین وسایلتان جدا کنید و دور بیندازید.

فکر میکنید که هر چیزی روزی به کار می آید

به هر چیزی که دور و برتان نگاه میکنید، ممکن است ماه ها سال ها باشد که از آن ها استفاده نکرده باشید اما به این فکر میکنید که این وسیله روزی به کار می آید به همین دلیل آن ها را دور نمیریزید و یا نمیبخشید. این کار به لحاظ فنگ شویی خانه یک کار بسیار بی معنی بوده و اجازه نمیدهد که نعمت و روزی در خانه تان پخش شود. پس تا جایی که امکان ندارد سعی کنید وسایل اضافه را دور بریزید.

همچنین بخوانید:  جدیدترین مدل تزیین تخم مرغ سفره عقد و عروسی بسیار شیک

مرتب کردن خانه : نکات مهم و کلیدی در تمیز و مرتب کردن خانه

نکات مهم در مرتب کردن خانه

منبع : نمکستان