با استفاده از مواد طبیعی و خانگی هوا را مرطوب نگه دارید
با استفاده از مواد طبیعی و خانگی هوا را مرطوب نگه دارید

آموزش مرطوب نگه داشتن هوای خانه نمکستان : هوا که سرد میشود به دنبال آن انواع آلرژی ها، خشکی پوست و حلق و بینی و … آغاز میشود. ما در ادامه ی این مطلب در بخش خانه داری نمکستان به شما آموزش میدهیم که چگونه با استفاده از مواد در دسترس و خانگی، محیط اطرافتان […]

آموزش مرطوب نگه داشتن هوای خانه

آموزش مرطوب نگه داشتن هوای خانه ، با استفاده از مواد طبیعی و خانگی هوا را مرطوب نگه دارید.

نمکستان : هوا که سرد میشود به دنبال آن انواع آلرژی ها، خشکی پوست و حلق و بینی و … آغاز میشود. ما در ادامه ی این مطلب در بخش خانه داری نمکستان به شما آموزش میدهیم که چگونه با استفاده از مواد در دسترس و خانگی، محیط اطرافتان را مرطوب نگه دارید. با ما همراه باشید :

گیاهان آپارتمانی

اگر از گیاهان آپارتمانی استفاده میکنید و فضای خانه شما گرم است بدانید که در اثر تعرق گیاهان، رطوبت از روی برگ آن ها تبخیر میشود و فضای خانه را مرطوب نگه میدارد. فقط مطمئن باشید که باندازه ی کافی گیاهان را آبیاری کرده اید تا گیاهان خشک نشوند.

اجاق گاز

در روز های سرد سال سعی کنید که از وسایل گرم کننده مانند فر، ماکروفر و .. کاملا دوری کنید. چرا که رطوبتی را که اجاق گاز به محیط داخل خانتان وارد میکند هیچ گرم کننده ای نمیتواند وارد کند.

گذاشتن یک کاسه آب بر روی وسایل گرمایشی

حتما یادتان هست که در قدیم  وقتی به خانه مادر بزرگ ها میرفتیم همیشه بر روی بخاری یک ظرف روحی و یا فلزی پر از آب قرار داشت. شما نیز میتوانید برای اینکه رطویت محیط اطرافتان یشتر شود از این راه کار استفاده نمایید.

بند رخت خود را داخل خانه بیاورید.

همانطور که میدانید در پی پروسه ی خشک شدن لباس ها رطوبت ناشی از آن ها به داخل خانه وارد خواهد شد و باعث مرطوب نگه داشتن هوای خانه می شود.

هنگام دوش گرفتن درب حمام را باز بگذارید.

وقتی که در حمام در حال دوش گرفتن هستید درب آن را باز بگذارید تا رطوبت آن کمی وارد خانه شود و محیط خانه از خشکی نجات پیدا کند.

گلدان گل را در آفتاب قرار دهید.

وقتی گلدان هایتان را آب میدهید آن ها را جلو نور خورشید قرار دهید تا آب داخل آن ها کم کم تبخیر شود. این فرآیند باعث مرطوب شدن فضای خانه میشود.

همچنین بخوانید:  مواد غذایی که میتوانید به صورت طولانی مدت در فریزر نگهداری نمایید

آموزش مرطوب نگه داشتن هوای خانه ، با استفاده از مواد طبیعی و خانگی هوا را مرطوب نگه دارید.

با استفاده از مواد طبیعی و خانگی هوا را مرطوب نگه دارید

منبع : نمکستان