مزایای استفاده از حریره سیر خانگی
مزایای استفاده از حریره سیر خانگی
یکی از خوشمزه ترین چاشنی هایی که برای طعم دار کردن غذا استفاده می شود، حریره سیر می باشد.

یکی از خوشمزه ترین چاشنی هایی که برای طعم دار کردن غذا استفاده می شود، حریره سیر می باشد. به دلیل آن که سیر تازه در همه ی فصول وجود ندارد، زنان خانه دار اقدام به تهیه ی این چاشنی خوشمزه می کنند تا بتوانند از مزایا و طعم دلنشین سیر در فصل های مختلف سال بهره ببرند. لیست قیمت سیر در سال ۱۴۰۱ جهت داشتن یک خرید بی دردسر منتشر شده است.

مزایای استفاده از حریره سیر خانگی

در فصول سرد قیمت سیر در بازار به شدت افزایش پیدا می‌کند. با این روش می‌توانید سیر را برای فصل‌های سرد نگهداری کنید، حریره سیر تا یک سال ماندگاری دارد. پس ترفند خوبی است اگر زمانی که سیر در بازار فراوان و ارزان است تهیه کنید و با درست کردن حریره آن، تا یک سال سیر مورد نیاز خود را به راحتی در دسترس داشته باشید.

مراحل تهیه ی حریره ی سیر

مراحل تهیه ی حریره ی سیر

به منظور تهیه ی حریره ی سیر ابتدا میزان مورد نیاز سیر خشک را پوست کنده و بشورید. منتطر بمانید تا آب آن به کلی از بین برود. سپس آن ها را به وسیله میکسر کمی خرد کنید. اکنون خرید و فروش عمده سیر جهت تهیه ی حریره سیر انجام می شود.

در مرحله ی بعدی با توجه به میزان سیرها نمک را به آن اضافه می کنیم به طوری که زیاد شور نشود. پس از آن شروع به ریختن روغن به صورت کم کم می کنیم تا آنجایی که حریره سیر شل نشود.

در این حالت حریره ی سیر شما آماده است و می توانید با ریختن در یک ظرف آن را در یخچال نگهداری کنید.

نکات مهم در هنگام درست کرده حریره سیر

نکات مهم در هنگام درست کرده حریره سیر

شما می توانید در هنگام تهیه ی حریره ی سیر، همزمان با اضافه کردن نمک کمی هم پودر فلفل به آن اضافه کنید تا مزه تندی به خود بگیرد. در هنگام خرید و قیمت عمده سیر صادراتی این نکته را فراموش نکنید که اگر در حجم بالایی این چاشنی را درست کرده اید حتما آن را درون ظرف های کوچک تقسیم کنید و همه رایکجا دریک ظرف بزرگ قرار ندهید.

همچنین بخوانید:  گنبد خشتی مشهد

ظرفی که حریره سیر رو داخلش می ‌ریزید باید خشک و تمیز باشد، وجود رطوبت در ظرف باعث کپک زدن حریره سیر می‌شود.

سعی کنید از روغن‌ های گیاهی مثل روغن زیتون یا روغن کنجد استفاده کنید و اگه در دسترستان نبود می ‌توانید از روغن‌ های دیگر هم استفاده کنید ولی از روغنی استفاده کنید که تحمل دمای بالا را داشته باشید.

حریره ی سیر تا یکسال می تواند قابل استفاده باشد و زمانی که پس از چند ماه تغییر رنگ داد، نگران این تغییر رنگ آن نباشید و به مصرف خود ادامه بدهید.