آموزش روش صحیح مسواک زدن دندان به صورت مرحله به مرحله و اصولی
آموزش روش صحیح مسواک زدن دندان به صورت مرحله به مرحله و اصولی

نحوه درست مسواک زدن نمکستان : مسواک زدن یکی از راه های مناسب و درست برای تمیز کردن دندان هاست. باید یدانید که تنها مسواک زدن نیست که از دندان ها محافظت میکند بلکه طریقه ی صحیح مسواک زدن تاثیر زیادی بر سلامت و پاکیزگی دندان ها دارد. ما در این مطلب در بخش دهان […]

نحوه درست مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن ، نحوه درست مسواک زدن ، روش اصولی مسواک زدن ، آموزش مسواک زدن

نمکستان : مسواک زدن یکی از راه های مناسب و درست برای تمیز کردن دندان هاست. باید یدانید که تنها مسواک زدن نیست که از دندان ها محافظت میکند بلکه طریقه ی صحیح مسواک زدن تاثیر زیادی بر سلامت و پاکیزگی دندان ها دارد. ما در این مطلب در بخش دهان و دندان نمکستان، طریقه ی صحیح مسواک زدن را به شما آموزش میدهیم. با ما همراه باشید :

مراحل صحیح مسواک زدن :

روش درست مسواک زدن

۱- زدن خمیر دندان بر روی مسواک

مقدار خمیر دندان در مسواک زدن اهمیت زیادی دارد. حواستان باشد که به اندازه ی یک نخود خمیر دندان روی مسواکتان بزنید. زیاد زدن خمیر دندان دهان و لثه ها را تحریک میکند و باعث میشود که شما خمیر دندان را قورت دهید و یا به دلیل شرایط ایجاد شده، زود مسواک زدن را تمام کنید.  اگر لثه های حساسی دارید از خمیر دندان برای لثه های حساس استفاده نمایید.

۲- چطور مسواک را روی دندان بکشید.

مسواک زدن را از لثه ی پایین سمت چپ شروع کنید و به سمت راست حرکت کنید. برای لثه های بالا نیز همین کار را نمایید. مسواک را با زاویه ۴۵ درجه روی دندان قرار داده و با حرکت دورانی مسواک بزنید. کل زمان مسواک زدن باید سه دقیقه باشد و روی هر قیمت ۱۲ ثانیه بمانید.

۳- دندان های آسیاب را چگونه مسواک بزنیم؟

قسمت براشینگ مسواک را روی دندان های آسیاب گذاشته و از داخل به بیرون و از بیرون به داخل مسواک کنید. این کار را برای دندان های بالا و پایین انجام دهید.

۴- مسواک زدن قسمت داخلی دندان ها

معمولا همه مسواک زدن داخل دندان را فراموش میکنند. حواستان باشد که از این قسمت غافل نشوید. قسمت مویی مسواک را روی قسمت داخلی دندان قرار دهید و آرام آرام به صورت عمودی مسواک بزنید.

۵- شست و شوی زبان

معمولا همیشه مقداری باکتری بر روی زبان نیز وجود دارد. بنابراین بعد از اینکه تمام دندان های خود را شست و شو دادید مسواکتان را روی زبانتان را بکشید. این کا را به آرامی انجام دهید تا پرز های زبان آسیب نبینند.

همچنین بخوانید:  به صورت طبیعی لبهایتان را پروتز کنید

۶- شستن دهان

بعضی از پزشکان معتقدند که شستن دهان با آب بعد از مسواک باعث میشود که فلوراید از دهان خارج شود و بعضی معتقدند که ماندن فلوراید در دهان خوب نیست. بنابراین سعی کنید دهانتان را با آب کم و یا دهانشویه آبکشی کنید.

۷- شستن مسواک

اگر مسواکتان را خوب نشویید در واقع همان باکتری های قبلی و قدیمی را بعد از هربار مسواک زدن داخل دهانتان میکنید. بنابراین مسواکتان را چند دقیققه زیر شیر آب بگیرید و آبکشی کنید.

۸- ضد عفونی کردن دهان بعد از مسواک

میتوانید برای اینکه دهان سالمی داشته باشید بعد از مسواک دهان خود را با آب و نمک و یا دهان شویه قر قره کنید تا کلا باکتری ها از بین برود.

روش درست مسواک زدن

روش درست مسواک زدن

منبع : نمکستان