سه ویژگی مهم افرادی که استرس ندارند!
سه ویژگی مهم افرادی که استرس ندارند!

راه های مقابله با استرس در افراد مختلف نمکستان : استرس یک نوع دغدغه ی فکریست که به شدت بر روی سلامت جسم و روح تاثیر مستقیم دارد. در واقع در شرایط امروز جامعه کمتر کسی هست که با استرس غریبه باشد. اما چیزی که در شرایط استرس زا و یا هر زمان دیگری که […]

راه های مقابله با استرس در افراد مختلف

مقابله با استرس : سه ویژگی مهم افرادی که استرس ندارند!

نمکستان : استرس یک نوع دغدغه ی فکریست که به شدت بر روی سلامت جسم و روح تاثیر مستقیم دارد. در واقع در شرایط امروز جامعه کمتر کسی هست که با استرس غریبه باشد. اما چیزی که در شرایط استرس زا و یا هر زمان دیگری که استرس بر انسان چیره میشود اهمیت دارد، نحوه ی برخورد ما با استرس و توانایی ما در کنترل آن میباشد. ما در ادامه ی این مطلب سه ویژگی بارز اشخاصی را که کمتر درگیر استرس میشوند، بیان کرده ایم. برای آشنایی با این ویژگی ها و راه های مقابله با استرس با ما همراه باشید :

برای این افراد خواب، تغذیه سالم و ورزش در اولویت قرار دارد:

همیشه یادتان باشد که داشتن روحی سالم در گرو داشتن جسمی سالم است. برای داشتن یک شرایط جسمی مناسب که در نتیجه ی آن حال روحی خوبی بر شما غلبه خواه کرد، شما باید تقریبا ۸ ساعت در شبانه روز خواب داشته باشید. ورزش را تحت هیچ شرایطی از برنامه هایتان حذف نکنید و یک رژیم غذایی سالم با کالری کافی را برای خود در نظر بگیرید. با این شرایط شما تمام تلاش خود را برای داشتن جسمی سالم کرده اید و در نتیجه ی این تلاش مطمعن باشید که اعتماد به نفس خوبی به سراغتان خواهد آمد که خود به خود استرستان را تا حدی کنترل خواهد کرد.

این افراد برای انجام هر کاری دلیل دارند :

در اکثر موارد استرس ناشی از عدم شناخت و نا آگاهی است. همیشه یادتان باشد که اگر شما برای هر کاری که انجام میدهید، دلیل داشته باشید هیچ گاه در شرایط استرس زا دچار سر در گمی نخواهید شد، چرا که شناخت شما از شرایط و دلایلی که موجب این استرس شده میتواند کم کم به شما کمک کند تا نسبت به اوضاع مسلط تر رفتار کنید.

همچنین بخوانید:  چه کسی در دعواهای زناشویی مقصر است؟

آن ها زندگی را سخت نمیگیرند و شکست را میپذیرند :

شما ابتدا باید قبول کنید که زندگی سخت است اما بستگی به این دارد که شما چه نگاه و برخوردی با زندگی و شرایطی که پیش رویتان میگذارد برخورد نمایید. مثبت اندیش بودن و در عین حال واقعیت را پذیرفتن یکی از مهمترین اصول یک زندگی سالم است. قبول کنید که استرس وجود دارد و سپس با سخت نگرفتن به خود و دوباره قدم نهادن در مسیر مورد نظرتان شرایط را مدیریت نمایید.

مقابله با استرس : سه ویژگی مهم افرادی که استرس ندارند!

سه ویژگی مهم افرادی که استرس ندارند!

منبع : نمکستان