چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟
چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس نمکستان : کرفس یک سبزی ساقه بلند است که برای خورشت، سالاد و موارد دیگر از آن ها استفاده نمایید. خیلی وقت ها پیش می آید که شما کرفس اضافه دارید و یا میخواهید مقداری کرفس برای خودتان ذخیره نمایید. ما در ادامه ی این مطلب به شما آموزش […]

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس : چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

نمکستان : کرفس یک سبزی ساقه بلند است که برای خورشت، سالاد و موارد دیگر از آن ها استفاده نمایید. خیلی وقت ها پیش می آید که شما کرفس اضافه دارید و یا میخواهید مقداری کرفس برای خودتان ذخیره نمایید. ما در ادامه ی این مطلب به شما آموزش میدهیم که چگونه میتوانید در خانه خودتان کرفس را در فریزر برای مدت زمان طولانی فریز کنید. برای آشنایی با این روش ها لطفا در بخش خانه داری نمکستان با همراه باشید :

کرفس را به مقدار مورد نیازتان تهیه کنید و یا مقداری که اضافه هست را کاملا بشویید و تمیز کنید. کرفس ها را باید خوب بشویید تا میکروب های آن از بین برود. قسمت پایین کرفس محل تجمع ساقه های کرفس میباشد. ساقه ها را بهتر است که یکی یکی جدا کنید تا بتوانید قسمت های پایینی کرفس را خوب شست و شو دهید. قسمت های خشک و سفت شده و زرد شده را با چاقو جدا کرده و تمیز نمایید.

حواستان باشد که ریز کردن کرفس غیر منجمد خیلی آسان تر از کرفس منجمد میباشد. بنابراین کرفس ها را اندازه ای که معمولا خرد میکنید، برش دهید تا بتوانید در خورشت کرفس و یا انواع سالاد استفاده کنید. خب برای نگهداری از کرفس ها برای طولانی مدت نیاز است که آن ها را سفید کنید. مقداری آب را جوش بیاورید و یک لیوان آب یخ بردارید.

کرفس های خرد شده را ابتدا برای مدت سه الی چهار دقیقه داخل آب گرم و سپس در آب یخ قرار دهید تا برانچ شوند. حالا کرفس ها را داخل آبکش بگارید تا آبشان برود و سپس داخل یک سینی میچینیم تا کاملا خشک شوند. حالا کرفس های خشک شده را با توجه به روال خودتان بسته بندی کنید و داخل فریزر قرار دهید.

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس : چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

منبع : نمکستان