عکس و بیوگرافی مهرداد فلاحتگر و همسر + بازیگر و کارگردان
عکس و بیوگرافی مهرداد فلاحتگر و همسر + بازیگر و کارگردان
مهرداد فلاحتگر کارش را با تئاتر آغاز نمود و زیر نظر اساتیدی به نامی همچون نویسنده بزرگ و شناخته شده ایرانی زنده یاد غلامحسین ساعدی و نیز بهرام بیضائی آموزش دید.

نمکستان: مهرداد فلاحتگر کارش را با تئاتر آغاز نمود و زیر نظر اساتیدی به نامی همچون نویسنده بزرگ و شناخته شده ایرانی زنده یاد غلامحسین ساعدی و نیز بهرام بیضائی آموزش دید و سالها در نمایشهای مختلف به روی صحنه رفت. علاوه بر بازیگری، تهیه کننده و کارگردان نیز میباشد.

وی بازیگران به نامی که بعدها از جمله ستارگان مشهوری شدند را به سینمای ایران معرفی نمود. بازیگرانی همچون بهرام رادان که یکی از سوپراستارهای موفق بعد از انقلاب شد. او بود که بهرام رادان را به نادر مقدس معرفی نمود تا از او به عنوان بازیگر نقش اول در فیلم شور عشق استفاده کند. فیلمی که در زمان خودش از محبوبیت زیادی برخوردار شد و سبب شهرت هرچه بیشتر رادان گردید.

همچنین وی کامران تفتی را به مهدی فخیم زاده معرفی کرد و نیز سبب آشنائی مصطفی زمانی با فرج الله سلحشور شد تا نقش، یوسف را در سریال یوسف پیامبر ایفا نماید. نگاهی میکنیم به کارنامه هنری و زندگی شخصی مهرداد فلاحتگر که متولد هشتم مهرماه ۱۳۳۸ در بابل است.

مهرداد فلاحتگر عکس مهرداد فلاحتگر و همسرش بیوگرافی مهرداد فلاحتگر

تحصیلات :

دانش آموخته رشته بازیگری در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد است.

چگونگی ورود به سینما :

مهرداد فلاحتگر از همان دوران دانش آموزی به بازیگری علاقمند شد و در نمایش های مختلف به عنوان بازیگر حضور می یافت اما فعالیتهای حرفه ای بازیگر را از سنین نوجوانی آغاز نمود، یعنی زمانیکه با هادی مرزبان کارشناس اداره تئاتر استان مازندران آشنا می شود و با او وارد همکاری میشود و به تیم تئاتر او می پیوندد.

بعد از سالها فعالیت در تئاتر، در اولین فیلم سینمائی خود به نام سایه ها به ایفای نقش پرداخت. در این زمان او بیست و هشت ساله بود و این فیلم سال ۱۳۶۶ و در زمان جنگ تحمیلی، در سینماهای کشور به اکران عمومی درآمد.

مهرداد فلاحتگر

پس از آن در فیلمهای سینمائی متعددی جلوی دوربین رفت که در هیچ کدام از آنها نقشهای محوری را ایفا نمی نمود و حضور کوتاهی داشت و همین باعث شد که مخاطبان سینما کمتر با چهره و نیز توانائی ها و استعداد وی در بازیگری آشنا شوند. وی مجموعه در هجده فیلم سینمائی نقش آفرینی کرده است که از جمله آنها میتوان به: بودن یا نبودن، شور عشق، سیندرلا و آژانس شیشه ای اشاره کرد. ابتدا قرار بود در آژانش شیشه ای نقش رضا کیانیان به او واگذار شود اما در نهایت، ابراهیم حاتمی کیا از این کار منصرف شد و مهرداد فلاحتگر نیز نقش کوتاهی در فیلم ایفا نمود.

همچنین بخوانید:  عکس های کوروش سلیمانی و خانوادش + بیوگرافی کامل

آخرین کار سینمائی او به سال ۱۳۹۵ بر می گردد که در فیلمی به نام هشتگ حضور پیدا کرد. هشتگ فیلمی در ژانر طنز بود که بهاره رهنما و نیوشا ضیغمی نیز در آن بازی میکردند.

از بازگشت پرستوها تا مردان آنجلس :

اولین حضور تلویزیونی او با سریال تلویزیونی گلهای سیاه به کارگردانی زنده یاد ساموئل خاچیکیان رقم خورد. این سریال در سال ۷۱ از تلویزیون پخش میشد و مهرداد فلاحتگر یکی از نقشهای اصلی آن را ایفا میکرد. پس از آن در مجموعه های تلویزیونی خاطره انگیزی همچون بازگشت پرستوها که درباره اسرای ایرانی زندانی در عراق بود و نیز مردان آنجلس، حضور یافت.

مهرداد فلاحتگر و همسرش

زندگی خانوادگی :

مهرداد فلاحتگر ازدواج کرده و دارای پسری به نام فرهاد است که او نیز مانند پدرش تهیه کننده می باشد و البته به نویسندگی نیز اشتغال دارد. او در مصاحبه ای اعلام کرده کماکان در بابل و تهران مستاجر است و خانه ای از آن خود ندارد اما خانه اش در قلب مردم ایران است.

از کارگردانی تا مشاوره هنری :

مهرداد فلاحتگر در چند موسسه فرهنگی و هنری به عنوان مشاور مشغول فعالیت است و نیز فیلمی به نام شهر اردیبهشت را نیز در سال ۱۳۹۵ کارگردانی نموده است. این فیلم در ژانر جنائی بوده و علی اسیوند یکی از بازیگران آن میباشد. همچنین تهیه کنندگی این فیلم و فیلمی به نام به خاطر خواهرم نیز با او بوده است.

همچنین وی بابت معرفی هر بازیگر به پروژه ای و نیز دادن نقش به بازیگران برای بازی در فیلمی هزینه ای را تقبل مینماید و به شدت نیز از این کار خود دفاع میکند البته این موضوع یعنی فروش نقش همواره با انتقاد تند برخی افراد از جمله هنرپیشگان و نیز اهالی سینما مواجه شده زیرا هنر را قابل خرید و فروش نمیدانند و البته با این کار، تنها چیزی که برای بازی در یک فیلم مهم میشود، پول است نه استعداد و تجربه در بازیگری و سالها فعالیت و خاک صحنه خوردن.

مهرداد فلاحتگر

عکس و بیوگرافی مهرداد فلاحتگر