آشنایی با تمام مواد غذایی کلاژن ساز پوست
آشنایی با تمام مواد غذایی کلاژن ساز پوست

کلاژن ها را در مواد غذایی بیابید! نمکستان : کلاژن ها یک نوع پروتئین هستند که در انواع مواد غذایی وجود دارند. این پروتئین ها موجب ساختار و استحکام پوست، استخوان ها، ماهیچه ها و در کل تمامی سلول ها و بافت های بدن میشوند. اهمیت کلاژن ها در بدن بسیار زیاد است و شما […]

کلاژن ها را در مواد غذایی بیابید!

آشنایی با تمام مواد غذایی کلاژن ساز پوست

نمکستان : کلاژن ها یک نوع پروتئین هستند که در انواع مواد غذایی وجود دارند. این پروتئین ها موجب ساختار و استحکام پوست، استخوان ها، ماهیچه ها و در کل تمامی سلول ها و بافت های بدن میشوند. اهمیت کلاژن ها در بدن بسیار زیاد است و شما باید این کلاژن ها را از مواد غذایی مختلف دریافت نمایید. ما در ادامه ی این مطلب برای شما مواد غذایی کلاژن ساز را لیست کرده ایم و راجع به آن ها توضیح داده ایم. برای آشنایی با این مواد با ما همراه باشید :

ویتامین C یک ویتامین بسیار مفید برای بدن است که فواید بسیار بسیار زیادی برای سلامتی بدن ما خواهد داشت. یکی از ویژگی های خیلی خوب ویتامین های C ساخت کلازن در بدن است. همان طور که میدانید کلاژن ها تاثیر مفید و بسیار خوبی بر روی پوست، استخوان ها، ماهیچه ها و … دارند. به مرور زمان کلاژن سازی در بدت کاهش میابد. بنابراین شما باید با استفاده از مواد غذایی کلازن های بدنتان را تامین نمایید.

ویتامین C در میوه هایی مانند پرتقال، پاپایا، لیمو، کیوی، گریپ فروت و توت فرنگی و سبزیجاتی مانند بروکلی، اسفناج، فلفل دلمه ای و کدو حلوایی به وفور موجود است. بنابراین کافیست از این مواد تغذیه کنید و ویتامین C و کلاژن مورد نیاز بدنتان را تامین نمایید.

مس نیز آن دسته از مواد معدنی است که نباید تاثیر شگفت آن را بر روی سلامتی بدن نادیده بگیریم. مس باعث تامین گلبول های قرمز خون، ملانین و کلاژن در بدن شده و بسیار مفید است. شما میتوانید مس را در خوراکی هایی مانند گوشت هایی مانند جگر، میگو، عدس، آجیل و سبزی ها بیابید.

یکی دیگر از ویتامین هایی که میتواند کلازن ساز باشد، ویتامین B3 است. این ویتامین به هضم و بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک زیادی میکند. شما میتوانید ویتامین b3 را در مواد غذایی مانند ماهی تن، دانه آفتابگردان، جگر و ماهی سالمون بیابید.

همچنین بخوانید:  چه غذاهایی احساس سیری در بدن ایجاد میکنند؟

آهن مستقیما بر روی ساخت کلاژن داخل بدن تاثیر میگذارد. البته این ویژگی در کنار ویزگی های دیگر آهن است و همه میدانند آهن برای بدن ویزگی های بی شماری دارد. گوشت قرمز، ماهی، اسفناج، آجیل و غلات کامل سرشار از آهن هستند و مصرف آن ها باعث ساخت کلاژن در بدن میشود.

کلاژن ها را در مواد غذایی بیابید!

آشنایی با تمام مواد غذایی کلاژن ساز پوست

منبع : نمکستان