موجود بیگانه در ساحل استرالیا، فیسبوک را منفجر کرد
موجود بیگانه در ساحل استرالیا، فیسبوک را منفجر کرد

زن و شوهری پس از برخورد با یک موجود عجیب و غریب در یک ساحل محبوب، در فکر فرو رفتند و تصاویر آن موجود بیگانه را در فیسبوک به اشتراک گذاشتند.

این زن و شوهر در امتداد ساحل باترز در فریمانتل، در غرب استرالیا قدم می‌زدند که با این موجود مرموز روبرو شدند. آن‌ها عکسی از یافته‌های عجیب و غریب خود گرفتند و برای یافتن پاسخ آن را در فیس بوک پست کردند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی سریعاً نظرات خود را حول محور این موضوع ارائه کردند؛ یکی نوشت: «دلیلی دیگر برای دور ماندن از اقیانوس». دومی اضافه کرد: “یک بچه بیگانه”. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به درستی این موجود مرموز را به عنوان Coffin Ray «پرتو تابوت» شناسایی کردند.

پرتو‌های تابوت که به عنوان پرتو‌های بی حس کننده نیز شناخته می‌شوند، به دلیل توانایی خود در رساندن شوک الکتریکی به طعمه بدنام هستند. چندین کاربر شبکه‌های اجتماعی اشاره کردند که پرتو تابوت “کمی خشک شده” و خمیده به نظر می‌رسد.

یکی نوشت: «معمولاً بال‌هایی دارد که تقریباً به شکل هشت است و در این تصویر دم آن خشک شده است.»

بهتر است از پرتو‌های تابوت اجتناب شود، زیرا اندام‌های الکتریکی آن‌ها قادر به ایجاد شوک الکتریکی معادل ۵۰ آمپر یا بیشتر هستند. در حالی که این سطح از شوک احتمالاً انسان را نمی‌کشد، برای ایجاد درد قابل توجه کافی است.

این جانوران دریایی معمولا در خلیج‌های کم عمق و مصب رودخانه‌ها یافت می‌شود، اما در اعماق بیش از ۲۰۰ متر نیز دیده شده است. معمولاً رنگ خاکستری یا قهوه‌ای روشن دارد.

طبق گفته موزه استرالیا، این پرتو‌ها در سراسر سواحل شرقی استرالیا “بومی” هستند. آن‌ها همچنین به عنوان “اشعه‌های بی حس” یا “اشعه حیرت انگیز” به دلیل شوک الکتریکی خود شناخته می‌شوند. آن‌ها معمولاً از شوک‌ها برای از کار انداختن خرچنگ‌ها و ماهی‌ها قبل از بلع کامل آن‌ها استفاده می‌کنند، اما همچنین شناخته شده‌اند که از آن‌ها در طعمه‌های بزرگ‌تر مانند پنگوئن‌ها استفاده می‌کنند.

منبع: خبرآنلاین