با موهای وزمان چه کار کنیم؟
با موهای وزمان چه کار کنیم؟

با موهای وزمان چه کار کنیم؟ نمکستان : بارها پیش می آید که موهای شما به دلیل رنگ کردن زیاد و یا خشکی بیش از اندازه ساقه ی موها وز میشود و حالت نرم و زیبای یک موی سالم را از دست میدهد. ما در ادامه ی این مطلب مواردی را که به کمک آن […]

با موهای وزمان چه کار کنیم؟

رفع مشکل موی وز و خشک : با موهای وزمان چه کار کنیم؟

نمکستان : بارها پیش می آید که موهای شما به دلیل رنگ کردن زیاد و یا خشکی بیش از اندازه ساقه ی موها وز میشود و حالت نرم و زیبای یک موی سالم را از دست میدهد. ما در ادامه ی این مطلب مواردی را که به کمک آن میتوانید از خشکی و وز شدن موهایتان جلوگیری کنید را ذکر میکنیم. برای آشنایی با این موارد با ما همراه باشید :

برای جلوگیری از خشک شدن مو سعی کنید از شامپو خیلی کم استفاده کنید. خود شامپو باعث خشک شدن موها میشود بنابراین سعی کنید نهایتا یک الی دوبار در هفته از شامپو استفاده نمایید. حتی اگر شامپوها مخصوص موهای خشک باشند، باز هم استفاده از آن ها باعث خشکی و وز شدن موها میشود. تجربه نشان میدهد که شامپوها فری سولفات آسیب کمتری از جهت خشکی به موها میرسانند.

سعی کنید از روغن های طبیعی برای چرم کردن لبه های مو بعد از حمام استفاده نمایید. بهترین روغن ها برای جلوگیری از وز شدن موها روغن نارگیل و روغن زیتون هستند. روغن نارگیل به تنهایی بعضی از موها را وز و خشک میکند. پس بهتر است از آن به صورت ترکیبی با روغن زیتون و یا روغن آرگان استفاده نمایید.

خشک کردن مو خیلی مهم است. اگر از خوله برای خشک کردن موهایتان استفاده میکنید سعی کنید به آرامی حوله را بین موها حرکت دهید چرا استفاده زیاد از حوله برای مو بیشتر مو را خشک و وز میکند. پس خیلی آرام حوله را روی مو فشار دهید تا آب مو را جذب کند.

اگر برای خشک کردن موهایتان از سشوار استفاده میکنید بهتر است که سشوار را روی موهایتان بچرخانید و روی یک نقطه تمرکز نکنید. سعی کنید فقط برای خشک کردن ریشه مو از سشوار استفاده کنید تا ساقه ها خشک و شکننده نشوند.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله شینیون موی باز و بلند + موی جمع و بسته در منزل

اتو و بابلیس را مطلقا برای موهایتان فراموش کنید چون مو ها را وز تر و خشک تر میکنند. موها را داخل حمام شانه نکنید و هر دو ماه یک بار موهایتان را دو سانت کوتاه نمایید تا موهای آسیب دیده از بین برود و رشد مو بهتر شود.

رفع مشکل موی وز و خشک : با موهای وزمان چه کار کنیم؟

با موهای وزمان چه کار کنیم؟

منبع : نمکستان