آموزش طرز تهیه «مینی کیش فرانسوی» یک صبحانه خوشمزه
آموزش طرز تهیه «مینی کیش فرانسوی» یک صبحانه خوشمزه
فرانسوی ها افراد خوش ذوق هنری هستند و پایه بیشتر غذاهای فرانسوی ها را سس تشکیل میدهد. مردم این کشور علاقه زیادی به غذاهای دریایی دارند به طوری که سعی می کنند حداقل روزی دو بار در هفته را فراورده های دریایی مصرف کنند.

نمکستان: فرانسوی ها افراد خوش ذوق هنری هستند و پایه بیشتر غذاهای فرانسوی ها را سس تشکیل میدهد. مردم این کشور علاقه زیادی به غذاهای دریایی دارند به طوری که سعی می کنند حداقل روزی دو بار در هفته را فراورده های دریایی مصرف کنند. غذاهای فرانسوی از مشهورترین غذاهای جهان است و فقط تنوع غذاهای چینی قابل رقابت با غذاهای فرانسوی است یکی از عادات خوب فرانسوی ها سر ساعت غذا خوردن است. مینی کیش فرانسوی یک نوع غذای فرانسوی است که به دلیل مواد استفاده شده در تهیه آن، بیشتر در صبحانه سرو می گردد.

مینی کیش فرانسوی طرز تهیه مینی کیش فرانسوی

مواد لازم برای تهیه مینی کیش :

نشاسته ذرت ۱/۴ فنجان
سفیده تخم مرغ ۲عدد
خامه ۱ فنجان
نمک ۳/۴ چایخوری
جوز هندی ۱/۸ قاشق چایخوری
روغن کمی برای تفت دادن
روغن زیتون ۱ قاشق
سیر رنده شده ۳حبه
موسیر رنده شده ۲عدد
کدو سبز درشت رنده شده ۲عدد
پنیر پارمزان رنده شده ۱/۴ فنجان
ریحان ریز خرد شده مقداری

دستور پخت مینی کیش فرانسوی

دستور پخت مینی کیش :

مرحله اول : قبل از هر کاری ابتدا دمای فر  را روی ۲۳۰ درجه قرار دهید تا کمی گرم شود.

مرحله دوم : اول خمیر را آماده میکنیم برای این کار آرد ذرت را داخل کاسه ای بریزید و به صورت مداوم و پشت هم خوب هم بزنید در حین هم زدن شیر را به آن اضافه کنید باید خوب هم بزنید تا ترکیب به دست آمده یک دست گردد.

مرحله دوم : اکنون سفیده تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و  همین طور که هم میزنید نصف شیر و خامه و جوز هندی را به ترکیب مواد اضافه کنید. میتوانید این خمیر را داخل یخچال به مدت یک روز نگهداری کنید فقط توجه داشته باشید بعد بیرون آوردن از یخچال باید مجدد هم زده شود تا مواد کاملاً یک دست گردد. البته می توانید همان موقع هم استفاده کنید.

مرحله سوم : سیر و موسیر را داخل ماهیتابه روغن دار به مدت ۲ دقیقه فت دهید و هم بزنید تا عطر آن بلند شود.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه مرغ با سس لیمو و گشنیز (فوق العاده خوشمزه با دستور تهیه آسان)

مرحله چهارم : کدوی رنده شده را حدود ۳ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا کره آب شود بعد تابه را از روی شعله بردارید

مرحله پنجم : اکنون پس از چرب کردن قالب مافین به کمک روغن داخل هر قالب را پنیر پارمزان ریخته و  بعد کمی مخلوط کدو و کمی ریحان خرد شده روی آن بریزید.

مرحله آخر : قالب را داخل فر قرار داده و بگذارید به مدت ۱۵ الی ۱۸ دقیقه بپزد تا زمانی که کیش ها کمی پف کند و به رنگ طلایی در بیاید.  قالب را از فر درآورید و بگذارید خنک شود سپس  به کمک یک کارد پلاستیکی دور تا دور هر کیش را به آرامی خارج کرده و  داخل ظرف مورد نظر خود  بچینید.

نکته : این مینی کیش ها را میتوانید میتوانید همان لحظه سرو کنید یا می توانید داخل فریزر قرار دهید و هر زمان خواستید به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار دهید بعد نوش جان کنید.