نحوه ی آماده سازی خاک برای کاشت سیر
نحوه ی آماده سازی خاک برای کاشت سیر
سیر در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارد، بنابراین مکان کاشت را انتخاب کنید که 6 تا 8 ساعت نور خورشید در روز دریافت کند

سیر در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارد، بنابراین مکان کاشت را انتخاب کنید که ۶ تا ۸ ساعت نور خورشید در روز دریافت کند. چند هفته یا بیشتر قبل از کاشت، خاک را با مخلوط کردن کمپوست سالم یا کود دامی کهنه شده آماده کنید. خرید و فروش عمده سیر با قیمت باورنکردنی بر سر مزارع این محصول انجام می شود.

اگر خاک باغ شما زهکشی ضعیفی دارد یا خاک رس بالایی دارد، پرورش دهنده سیر رابین جری از هوپ، مین، پیشنهاد می کند به جای آن در بسترهای بلند مالچ شده به شدت رشد کنید. من برای زهکشی خوب در بسترهای مرتفع می کارم و بعد از یخ زدن زمین با حدود ۶ اینچ یونجه قدیمی مالچ پاشی می کنم. تخت های مرتفع باید ۲ تا ۳ فوت عرض و حداقل ۱۰ تا ۱۲ اینچ عمق داشته باشند.

فصل مناسب جهت کاشت سیر

فصل مناسب جهت کاشت سیر

سیر بیشتر در پاییز (بین اواخر سپتامبر و نوامبر) کاشته می شود. در مناطقی که یخبندان سختی دارند، ۶ تا ۸ هفته قبل از اولین تاریخ یخبندان پاییزی، قبل از یخ زدن زمین، حبه های سیر بکارید. لیست قیمت سیر در سال ۱۴۰۱ با توجه به این یخبندان ها افزایش یافته است.

سیر بهترین عملکرد را دارد اگر بتواند یک دوره “خوابی” در هوای سردتر را تجربه کند – حداقل ۴۰ درجه فارنهایت (۴ درجه سانتیگراد) – که ۴ تا ۸ هفته طول می کشد. با کاشت پیازهای سیر در پاییز، آنها زمان دارند تا قبل از کاهش دما و/یا یخ زدن زمین، ریشه های سالمی بسازند، اما زمان کافی برای رشد سیر برای رشد بالا نیست. سپس، در اوایل بهار، پیازها از خواب خود “بیدار می شوند” و به سرعت شروع به تولید شاخ و برگ و به دنبال آن پیاز می کنند، قبل از اینکه سخت ترین گرمای تابستان رشد آنها را متوقف کند.

همچنین بخوانید:  ذهن ریسک ‌پذیر من منجر به ثروت آفرینی شد

شرایط درست نگهداری سیر

شرایط درست نگهداری سیر

اجازه دهید سیر در یک نقطه هوا، سایه و خشک به مدت حدود ۲ هفته خشک شود. آنها را به صورت وارونه روی یک رشته در دسته های ۴ تا ۶ تایی آویزان کنید یا بگذارید آنها را روی یک قفسه خانگی ساخته شده از سیم مرغی که روی میله ها کشیده شده است امتحان کنید. مطمئن شوید که همه طرف‌ها گردش هوای خوبی دارند. اکنون قیمت عمده سیر صادراتی به دلیل افزایش نرخ ارز، گران شده است.

پس از چند هفته، سیر باید کاملا خشک و آماده نگهداری شود. لامپ ها پس از خشک شدن بسته بندی ها و کاغذی شدن و خشک شدن ریشه ها، پخته شده و آماده نگهداری هستند. تاج ریشه باید سفت باشد و میخک به راحتی از هم جدا می شود.

شرایط درست نگهداری سیر

پس از خشک شدن پیازهای سیر، می توانید آنها را ذخیره کنید. کثیفی ها را با برس پاک کنید (نشویید)، فقط کثیف ترین لفاف ها را بردارید، ریشه ها را تا ¼ اینچ کوتاه کنید و رویه ها را به ۱ تا ۲ اینچ ببرید.

لامپ ها را باید در جای خنک (۵۵ درجه فارنهایت/ ۱۳ درجه سانتیگراد)، تاریک و خشک نگهداری کرد و می توان به همین روش برای چندین ماه نگهداری کرد. اگر زیرزمینتان مرطوب است، آن را ذخیره نکنید. سیر را هم در یخچال نگهداری نکنید، زیرا خیلی سرد و خیلی مرطوب خواهد بود.

با خشک شدن لامپ ها طعم آن افزایش می یابد. اگر سیر به درستی ذخیره شود، باید تا زمانی که محصول بعدی در تابستان آینده برداشت شود، باقی بماند. اگر قصد دارید در فصل آینده دوباره سیر بکارید، برخی از بزرگترین و بهترین پیازهای خود را ذخیره کنید تا دوباره در پاییز بکارید.