چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید!
چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید!

چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید! نمکستان : از قدیم گفته اند که سحر خیز باش تا کامروا باشی! این روزها به دلایل مختلفی که در سطح اجتماعی و مالی جامعه وجود دارد خیلی کم پیش می آید که افراد به محض اینکه صبح ها بیدار میشوند نسبت به کل روزشان […]

چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید!

چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید!

نمکستان : از قدیم گفته اند که سحر خیز باش تا کامروا باشی! این روزها به دلایل مختلفی که در سطح اجتماعی و مالی جامعه وجود دارد خیلی کم پیش می آید که افراد به محض اینکه صبح ها بیدار میشوند نسبت به کل روزشان حس تسلط و خوبی داشته باشند. بنابراین خودتان باید دست به کار شوید و حال خودتان را سر صبح خوب کنید تا برای تمام روزتان انرژی کافی داشته باشید.

دانشمندان معتقد هستند که ۲۰ دقیقه اول صبح که بیدار میشوند حالت آلفا مغز است. یعنی هر پیامی که در این ساعت از روز وارد مغز شما میشود مستقیما وارد ناخود آگاه شما شده و در کل روزتان تاثیر میگذارد. در واقع در بیست دقیقه اول بیداری مغز شما مانند یک اسفنج همه چیز را جذب میکند. و همین موارد جذب شده بر عملکرد کل روز شما تاثیر خواهد گذاشت.  پس باید تلاش کنیم که بیست دقیقه خوبی را برای مغزمان رقم بزنیم!

در ابتدا تمام حرف هایی را که راجع به کارهای اول صبح میگویند نشنیده بگیرید. حالا به ما گوش کنید :

حتما شما هم شنیده اید که بهترین روش برای یادگیری یک زبان این است که در محیطی باشید که تمام افراد دور و برتان به همان زبان صحبت کنند. پس نتیجه ی حاصل این میشود که شما باید غرق چیزها و اهداف مثبتی شوید که در ذهنتان وجود دارد. با توجه به مواردی که گفتیم برنامه ریزی در بیست دقیقه ای که مغز توانایی پذیرش بالایی دارد، میتواند تاثیر شگفتی بر کل روزتان بگذارد.

صبح زود بیدار میشید و میگذارید تا چای دم بیاید، در این تایم میتوانید به هر چیزی که در راستای حال خوب شما یا هدفتان در زندگیتان هست بپردازید و روی آن تمرکز کنید. مثلا دیدن ویدیوهای انگیزشی، موسیقی دلخواه برای آرامش، خواندن متنی در راستای هدف و انگیزه، یا حتی نوشتن چیز ها و مسائلی که دوست دارید، همگی میتوانند بخش بزرگی از یک روز خوب و مفید را برای شما بسازند.

همچنین بخوانید:  چگونه در تنهایی خود احساس خوشبختی داشته باشیم؟

در نهایت سعی کنید انجام کارهای پیش و پا افتاده را به طول روز اختصاص داده و تمرکزتان بر روی مسائل اصلی زندگیتان بگذارید تا به یک نشاط صبحگاهی دست یابید.

چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید!

چگونه از صبح خودتان را برای کل روز شارژ کنید!

منبع : نمکستان