تبلیغات

خانه » آشپزی و تغذیه » طرز تهیه نوشیدنی » با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید !

با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید !

لیست نوشیدنی های معروف هندی

نوشیدنی هندی : با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید

نمکستان : هر کشور، شهر، شهرستان و … خوراکی، نوشیدنی مخصوص به خودش را دارد که معمولا وقتی به آنجا مسافرت میکنیم از آن ها تهیه میکنیم. ما در ادامه ی این مطلب برای شما لیستی از نوشیدنی های معروف هندوستان را جمع آوری کرده ایم. برای آشنایی با این نوشیدنی ها با ما همراه باشید :

نوشیدنی سودای لیمویی شیرین

همه میدانیم که ترکیب آب لیموی تازه با آب بهترین راه فرار از گرما و تشنگی است. این نوشیدنی معروف و پر طرفدار هندی بر پایه ی همین موضوع تهیه میشود. در هندوستان سودا یا آب گازدار را با آب لیموی تازه و شکر ترکیب می‌کنند و بعد داخل لیوان‌ هایی پر از یخ می‌ریزند، نام این نوشیدنی سودای لیمویی شیرین بوده که در سر تا سر هند هر کجا که بروید میتوانید از این نوشیدنی پیدا کنید و بنوشید.

نوشیدنی هندی : با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید

لاسی

لاسی به لحاظ ظاهری تقریبا شبیه دوغ است، منتهی دوغی با طعم شیرین! برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه کافیست ماست را با آب و ادویه‌های مختلف هندی و گاهی میوه ترکیب کنید. اما اگر بخواهید که نوشیدنی شما مزه ی اصیل هندی پیدا کند پودر زیره سبز راه حل شماست!

نوشیدنی هندی : با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید

کالا کاتا

پایه و اساس نوشیدنی کالا کاتا میوه جمبو یا آلوی سیاه است که یکی از میوه های بومی هندوستان میباشد. برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه یک یخمک را در یک لیوان آب جمبو فرو می‌کنند و با اضافه کردن نمک، شکر، آب لیمو و فلفل یک نوشیدنی فوق العاده خوش طعم و دلچسب به وجود می‌آورند.

فالوده

برای تهیه این دسر که تفاوت زیادی با فالوده ی ما در ایران دارد، کافیست گلاب، رشته فرنگی، تخم ریحان شیرین، تکه‌های ژله با شیر و گاهی بستنی را با یکدیگر در یک ظرف ترکیب کنید. از ترکیب این خوراکی ها یک فالوده خوشمزه تهیه میشود که سر تا سر هند میتوانید این نوشیدنی خوشمزه را پیدا کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل نحوه دم کردن چای سبز

آب نیشکر

عصاره نیشکر ماده اصلی این نوشیدنی پر طرفدار در هندوستان میباشد. این نوشیدنی به صورت کاملا طبیعی از نی شکر تهیه میشود و بهترین راه برای فرار از گرما و بر طرف کردن عطش همین آب نیشکر میباشد.

نوشیدنی هندی : با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید

جالجیرا

در فرهنگ لغت هندوستان جال به معنای آب و جیرا به معنی زیره سبز میباشد. در واقع معنای این واژه آب زیره سبز است. این نوشیدنی در بمبعی بسیار پر طرفدار است تا حدی که میتوانید ادویه آن را به صورت آماده با نام ادویه جالجیرا در هندوستان تهیه نمایید. ادویه نوشیدنی جالجیرا از ترکیب زیره، زنجبیل، فلفل سیاه، نمک، نعنا و آب لیمو به دست می آید.

لیموناد هندی یا نیمبو پانی

پایه اصلی تهیه این نوشیدنی ادویه ماسالا میباشد. ادویه به کار برده شده در این نوشیدنی عبارت است از زیره سبز، چای ماسالا، نمک و نعنا که این نوشدنی را بسیار دلچسب و خوش طعم میکند. این نوشیدنی در کل هندوستان بسیار معروف و پر طرفدار است.

آب نارگیل

در هندوستان آب نارگیل به اندازه ی آب معدنی قابل استفاده و در دسترس است. این نوشیدنی پر طرفدار  به این صورت سرو میشود که یک نارگیل کال را سوراخ میکنند و توسط یک نی شما را به نوشیدن آن دعوت مینمایند.

نوشیدنی هندی : با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید

با نوشیدنی های معروف هندی آشنا شوید !

منبع : نمکستان

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*