با فوت و فن های مهم و کاربردی آشپزی آشنا شوید
با فوت و فن های مهم و کاربردی آشپزی آشنا شوید

آشنایی با نکات ریز آشپزی نمکستان : آشپزی کردن جدای یک کار معمول، یک هنر و یک فن نیز محسوب میشود. بارها شده که شما دستور پخت غذا های مختلف را داشته باشید و طبق آن برای پختشان عمل کنید اما در نهایت غذا آن چیزی نشود که باید بشود. چون شما به فوت و […]

آشنایی با نکات ریز آشپزی

نکات ریز آشپزی : با فوت و فن های مهم و کاربردی آشپزی آشنا شوید

نمکستان : آشپزی کردن جدای یک کار معمول، یک هنر و یک فن نیز محسوب میشود. بارها شده که شما دستور پخت غذا های مختلف را داشته باشید و طبق آن برای پختشان عمل کنید اما در نهایت غذا آن چیزی نشود که باید بشود. چون شما به فوت و فن آشپزی وارد نبوده اید. ما در این مطلب در بخش خانه داری نمکستان برخی از نکات ریز آشپزی را برای شما لیست کرده ایم. با ماهمراه باشید :

بهترین ادویه و روش پخت برای ماهیچه

ابتدا ماهیچه را پیاز و سیر خوب تفت دهید. کمی آب بریزید تا خوب بپزد و ادویه های مناسب برای ماهیچه پودر تخم گشنیز، فلفل سیاه، نمک و زعفران میباشد.

تخم مرغ داخل کوکو

میتوانید بجای یک زرده در انواع کوکو از دو عدد سفیده استفاده نمایید.

پخت کوکو سبزی

در پخت کوکو سبزی سبزی ها نباید خیلی بیشتر از تخم مرغ باشند.

گوشت داخل خورشت

سعی کنید برای داخل خورشت از گوشت های استخوان دار استفاده نمایید گوشت گردن، ماهیچه ها، دنده های گوشت دار گوسفند بهترین ها برای خورشت هستند.

پودر جو پر خاصیت

ابتدا جو را آسیاب کنید و سپس یک قاشق از آن را داخل هر خورشتی که میخواهید بریزید. هم آب خورشت غلیظ می شود و هم بسیار پر خاصیت برای موها بوده و دارای انواع ویتامین است.

شیرین شدن غذا

اگر غذایتان شیرین شد به آن نمک یا کمی سرکه اضافه نمایید.

جذب روغن کمتر بادمجان

برای اینکه بادمجان کمتر روغن جذب کند آن را ورقه برش بزنید دو طرف آن را ماست بمالید و روغن را داغ کنید و بادمجان ها را سرخ نمایید.

بریدن سوپ خامه ای

در سوپ هایی که خامه دارد و در اخر آبلیمو میریزید سعی کنید بعد از ریختن آب لیمو سریع قابلمه را از روی گاز بردارید چون جوش خوردن آب لیمو و خامه باعث میشود سوپ ببرد.

همچنین بخوانید:  بوهای مختلف داخل خانه را چگونه از بین ببریم؟

جلوگیری از وا رفتن ماهی هنگام پخت

معمولا ماهی بعد از پخت وا میرود برای اینکه از وا رفتن آن جلوگیری کنید، کمی سرکه در آب بریزید و بعد بپزید.

نکات ریز آشپزی : با فوت و فن های مهم و کاربردی آشپزی آشنا شوید

نکات ریز برای آشپزی کردن در خانه

منبع : نمکستان