چطور از آجیل نگهداری کنیم؟
چطور از آجیل نگهداری کنیم؟

چطور از آجیل نگهداری کنیم؟ نمکستان : مغز ها و آجیل معمولا جزو خوراکی های پر طرفدار محسوب میشوند. کمتر کسی پیدا میشود که بگوید از طعم آجیل و مغزها خوشش نمیاید. جدای طعم خوب و خوشایند، معمولا آجیل سرشار از پروتئین بوده و از خواص زیادی نیز برخوردار است. اما اگر همین آجیل به […]

چطور از آجیل نگهداری کنیم؟

نگهداری از آجیل : چطور با بهترین روش های خانگی از آجیل نگهداری کنیم؟

نمکستان : مغز ها و آجیل معمولا جزو خوراکی های پر طرفدار محسوب میشوند. کمتر کسی پیدا میشود که بگوید از طعم آجیل و مغزها خوشش نمیاید. جدای طعم خوب و خوشایند، معمولا آجیل سرشار از پروتئین بوده و از خواص زیادی نیز برخوردار است. اما اگر همین آجیل به درستی از آن نگهداری نشود، طعم آن برمیگردد و کاملا خواص خود را از دست میدهد.

ما در این مطلب از نمکستان برای شما چند راه حل ساده که با استفاده از آن ها میتوانید بهتر از آجیلتان نگهداری کنید را ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید :

اول از همه مهم است بدانید که بهتر است آجیل ها را با پوستشان نگهداری کنید چون زمان بیشتری ماندگاری پیدا میکنند. مهمترین نکته در نگهداری از آجیل این است که آن را داخل یک ظرف در بسته بریزید تا رطوبت اضافی به آن نگرفته و نرم نشود. حتی به منظور این کار میتوانید از نایلون فریزر نیز استفاده نمایید. نایلون فریزر هم از رطوبت گرفتن آجیل جلوگیری مینماید و هم مانع وارد شدن بوی مواد غذایی دیگر به داخل آجیل میشود.

معمولا  آجیل را در هوای اتاق میتوانید تا سه ماه، دمای یخچال تا شش ماه و در دمای فریزر تا یک سال نگهداری نمایید. همیشه یادتان باشد که زمان خرید هر مغز را روی آن بنویسید تا بدانید چقدر از انقضایش باقی مانده است. همچنین از قرار دادن مغزها و آجیل در کنار سیر یا پیاز و یا خوراکی های بودار خود داری نمایید چون بلافاصله آجیل این بوها را به خود جذب میکند.

وقتی آجیل فاسد شود در واقع چربی های داخل آجیل فاسد شده است. بنابراین هیچ کاری نمیتوان برای آجیل انجام داد. اما اگر آجیلی فقط طعم آن برگردد میتوانید آن را به مدت ده دقیقه در فر و یا ماکروفر گرما دهید تا دوباره ترد و خوش طعم شود. در نهایت یادتان نرود که مغز های خام به دلیل داشتن رطوبت در خود خیلی زودتر از مغزهای بو داده فاسد میشوند و همچنین مغزهای نمکدار نیز طول عمر کمتری نسبت به مغزهای بی نمک خواهند داشت.

همچنین بخوانید:  جدیدترین و بهترین ایده های تزیین تخم مرغ سفره هفت سین برای عید نوروز

نگهداری از آجیل : چطور با بهترین روش های خانگی از آجیل نگهداری کنیم؟

چطور از آجیل نگهداری کنیم؟

منبع : نمکستان