چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود
چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود

چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود نمکستان : خیلی از ماها فکر میکنیم که تنها چیزی که همیشه میمانند و خراب نمیشوند ادویه جات هستند. اما غافل از اینکه ادویه جات هم بعد مدت زمان دو ساله عطر طعم خود را از دست میدهند و باید آن ها را […]

چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود

چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود.

نمکستان : خیلی از ماها فکر میکنیم که تنها چیزی که همیشه میمانند و خراب نمیشوند ادویه جات هستند. اما غافل از اینکه ادویه جات هم بعد مدت زمان دو ساله عطر طعم خود را از دست میدهند و باید آن ها را دور ریخت. ما در بخش خانه داری نمکستان به شما آموزش میدهیم که چگونه از ادویه جات استفاده کنیم تا طول عمر بیشتری داشته باشند. با ما همراه باشید :

نگهداری به دور از گرما

گرما و حرارت باعث میشود که ادویه کم کم خاصیت خود را از دست بدهد. بنابراین خیلی بهتر است که در جهت نگهداری از ادویه جات ، آنها را در جای سرد و خشک قرار دهید.

تهیه ادویه به شکل اولیه خودش ( آسیاب نشده )

بهتر است ادویه جات مانند دارچین، فلفل، زنجبیل و … را به شکل درسته و آسیاب نشده تهیه کنید و سپس به اندازه ای که میخواهید آسیاب کنید. تجربه ثابت کرده است که عمر ادویه جات آسیاب شده نصف عمر شکل اولیه آن هاست.

ظروف مناسب برای نگهداری از ادویه جات

ظرف هایی که ادویه جات در آن ها نگهداری میشوند باید خشک و تمیز و درب دار باشند. سعی کنید ظروف ادویه را در جای خشک و تاریک نگهداری کنید. ظرف های شیشه ای درب دار میتوانند گزینه ی خوبی برای نگهداری ادویه جات باشند.

روی هر ظرف برچسب مربوط به آن را بزنید

زدن برجسب نام هر ادویه بر روی ظرف مورد نظر آن، راه حلیست که باعث میشود تا شما کمتر درب ظروف مختلف را باز کنید تا ادویه مورد نظرتان را پیدا کنید. چرا که این کار باعث میوشد رطوبت و هوا بیخودی وارد ظرف ادویه شود.

جلوگیری از رسیدن رطوبت به ادویه ها

رطوبت ادویه را نمدار کرده و بعد از مدتی شکل و طعم دلپذیر آن را خواهد گرفت. برای اینکه ادویه از رطوبت دور بماند، جدای اینکه باید در محیط خشک نگهداری شود در هربار استفاده از ادویه نیاز نیست که کل ظرف را بالای قابلمه و یا ماهیتابه در حال پخت غذا بگیرید. از یک قاشق کوچک برای ریختن ادویه استفاده کنید.

همچنین بخوانید:  یک روش ساده برای تهیه پوره گوجه فرنگی به جای رب گوجه فرنگی

چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود.

چطور از ادویه جات نگهداری کنیم که طعم و عطرشان حفظ شود

منبع : نمکستان