چند راهنمایی ساده برای نگهداری از لباس های پاییزه و زمستانه
چند راهنمایی ساده برای نگهداری از لباس های پاییزه و زمستانه

روش های ساده و بسیار کاربردی برای نگهداری از لباس نمکستان : نگهداری از لباس ها با طرح ها جنس های مختلف یکی از دغدغه هاییست که همه با آن سر و کار دارند. بارها شده که یک لباس به قیمت زیادی خریداری دشه ولی به علت نگهداری بد از آن، لباس از فرم افتاده […]

روش های ساده و بسیار کاربردی برای نگهداری از لباس

نگهداری از لباس: روش های ساده برای نگهداری از لباس های پاییز و زمستان

نمکستان : نگهداری از لباس ها با طرح ها جنس های مختلف یکی از دغدغه هاییست که همه با آن سر و کار دارند. بارها شده که یک لباس به قیمت زیادی خریداری دشه ولی به علت نگهداری بد از آن، لباس از فرم افتاده است. حالا در این مطلب در بخش خانه داری نمکستان ما میخواهیم چند نکته راجع به اینکه چگونه از لباس های پاییزه و زمستانه با جنس های مختلف نگهداری کنید را برای شما بیان کنیم. برای مشاهده روش های نگهداری از لباس همراه ما باشید :

نگهداری از پارچه های کشمیر و ترمه

این نوع پارچه ها را نهایتا دو بار در سال و با دست و آب سرد و شامپو ی بچه بشویید. این پارچه ها را آویزان نکنید و به صورت گلوله در یک ظرف سوراخ دار بگذارید تا آبش برود و سنگینی لباس گرفته شود.

پارچه های پشمی

برای شستن لباس های پشمی از آب ولرم و شوینده های بسیار ملایم استفاده کنید. هر سال آخر زمستان این لباس ها را بشویید چرا که بید و حشره نسبت به عطری که روی لباس زده میشوند جذب شده و لباس را از بین میبرند. همچنین بعد از شست و شو با دست لباس ها را آویزان نکنید چون حالت و فرم خودشان را از دست میدهند. برای آویزان کردن لباس های زمستانی و پشمی از رخت آویز های پهن استفاده کنید.

پارچه مخمل

هیچگاه پارچه ی مخمل را اتو نکنید چون پرز ها سوخته شده و سایه می اندازند. برای شستن آن روی لیبل را بخوانید که آیا قابل شست و شو هست یا خیر. مخمل ها را تا نکید و برای از بین بردن خاک روی آن از فرچه استفاده کنید.

چرم مصنوعی

اکثر چرم مصنوعی ها را میتوان با ماشین لباسشویی شست . بگذارید خودشان خشک شوند. خشک کن این مدل چرم ها را آب میکند.

همچنین بخوانید:  ترفندهای طلایی و بسیار موثر برای از بین بردن بوی سوختگی برنج

دستکش ها

دستکش ها دو نوع هستند پارچه ای یا چرم. چرم ها را سالی یکبار بشویید و پشمی ها را هر موقع که بخواهید میتوانید بشویید.

نگهداری از لباس: روش های ساده برای نگهداری از لباس های پاییز و زمستان

روش های ساده برای نگهداری از لباس های پاییزی و زمستانی

منبع : نمکستان