چطور مواد غذایی را برای مدت طولانی سالم نگهداری کنیم؟
چطور مواد غذایی را برای مدت طولانی سالم نگهداری کنیم؟

نحوه نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی نمکستان : معمولا بیشترین چیزی که در بین مواد غذایی داخل یخچال ممکن است دچار فساد شود، میوه ها و سبزیجات میباشد. مخصوصا زمانی که شما برای مدت یک هفته و یا یک ماه خود خرید میکنید. ما در این مقاله برای شما اینکه تحت چه شرایطی میتوانید […]

نحوه نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی

نگهداری مواد غذایی : چطور غذا را برای مدت طولانی سالم نگهداری کنیم؟

نمکستان : معمولا بیشترین چیزی که در بین مواد غذایی داخل یخچال ممکن است دچار فساد شود، میوه ها و سبزیجات میباشد. مخصوصا زمانی که شما برای مدت یک هفته و یا یک ماه خود خرید میکنید. ما در این مقاله برای شما اینکه تحت چه شرایطی میتوانید این گونه مواد را به مدت طولانی نگهداری کنید، شرح میدهیم :

در ابتدا باید بدانید که یخچالتان تمیز است. این مورد به این معنا نیست که شما هر روز یخچالتان ضد عفونی کنید. اما دقیقا به این معناست که حداقل هفته ای یا دو هفته یک بار این کار انجام دهید تا باکتری های مضر از یخچالتان پاک شود.

مورد بعدی این است که شما باید بدانید که برخی از میوه ها و سبزی ها را نباید در یخچال کنار یکدیگر قرار دهید. یک سری از میوه ها و سبزیجات هستند که وقتی رسیده میشوند از خود گاز اتیلن ترشح میکنند. در ازای این شرایط یک سری از سبزیجات و میوه ها هستند که به این گاز حساسیت دارند.

بنابراین این نوع میوه ها سبزیجات نباید کنار یکدیگر قرار گیرند. به عنوان مثال گوجه فرنگی، موز از خود گاز اتیلن تولید می‌کنند این در شرایطی است که سیب، کلم بروکلی و لوبیا سبز نسبت به اتیلن حساس هستند.

اگر سبزیجاتتان برای تهیه سالاد کمی زرد و پلاسیده شده است میتوانید قسمت های زرد آن را جدا کنید و آن ها را داخل ظرف آب سرد قرار دهید تا کمی تازه شوند. یا مثلا میوه های سالادی را داخل یک ظرف با یک برگه ی کاغذی قرار دهید تا این حوله ی کاغذی رطوبت و آب اضافی سبزیجات را به خود جذب میکند.

همیشه ساقه ی سبزیجات را جدا کنید و مواد غذایی را حتما در سردترین قسمت یخچال قرار دهید. ساقه ی سبزیجات را از آن ها جدا کنید چرا که این ساقه ها باعث جذب رطوبت شده و سبزیجات پژمرده میشوند.

همچنین بخوانید:  آموزش ساخت آویزهای نورانی تزیینی با لیوان یکبار مصرف

نگهداری مواد غذایی : چطور غذا را برای مدت طولانی سالم نگهداری کنیم؟

چطور مواد غذایی را برای مدت طولانی سالم نگهداری کنیم؟

منبع : نمکستان