نحوه نگه داری از مسواک و بهترین مکان برای گذاشتن مسواک
نحوه نگه داری از مسواک و بهترین مکان برای گذاشتن مسواک
مسواک ها یک وسیله ی بهداشتی بسیار شخصی هستند، نگهداری از آن ها بسیار مهم بوده و نیاز است که حتما به درستی از ان ها مواظبت شود. ما در ادامه ی این مطلب به چند راه حل اساسی برای نگهداری مسواک اشاره میکنیم

نمکستان : مسواک ها یک وسیله ی بهداشتی بسیار شخصی هستند، نگهداری از آن ها بسیار مهم بوده و نیاز است که حتما به درستی از آن ها مواظبت شود. ما در ادامه ی این مطلب به چند راه حل اساسی برای نگهداری مسواک اشاره میکنیم. با ما همراه باشید :

روش نگه داری از مسواک

پس از مسواک زدن، مسواک را کاملا بشویید تا خرده های غذا و خمیر دندان در آن باقی نمانده باشد.

هیچگاه مسواک خیس خود را در ظرف در بسته ای در منزل نگه ندارید، زیرا رطوبت باعث رشد باکتری ها میشود. در زمان مسافرت مسواک را در ظرف بسته ای نگه دارید تا از باکتری ها و میکروب ها در امان باشد. در محافظ مسواکتان را به طور مرتب تمیز کنید و در صورت خشک بودن مسواک از در محافظ استفاده کنید.

ظرفی که مسواک ها را در آن نگه داری میکنیم باید تمیز باشد، در غیر این صورت باعث انتقال میکروب ها به بدن شما میشود.

مسواک محیط مناسبی برای رشد میکروب ها ویروس ها و قارچ هاست بهتر است بعد از سرما خوردگی و گلو درد مسواک خود را عوض کنید.

جا مسواکی را کنار دستشویی قرار ندهید، زیرا وقتی از توالت خارج می شوید و دست ها را آنجا می شویید کاسه دستشویی میکروب های زیادی به خود می گیرد، و اگر آب با فشار باز شود این میکروب ها روی مسواک می نشینند و با مسواک زدن این میکروب ها وارد دهان و دستگاه گوارش می شوند. بهتر است مسواک را خارج از دستشویی و در اتاق خواب نگه داری کنید.

نحوه نگه داری از مسواک و بهترین مکان برای گذاشتن مسواک

دندان پزشکان توصیه می کنند هر سه ماه یک بار مسواک را تعویض کنید. از مسواک های کهنه با الیاف کج برای تمیز کردن دندان ها استفاده نکنید، مسواک های کهنه به بهداشت دهان و دندان کمک نمیکند، حتی ممکن است سبب آسیب به لثه و دندان های شما شود.

همچنین بخوانید:  علت تلخی دهان و روش های خانگی درمان طعم تلخ در دهان

مسواک را هفته ای یک بار از شب تا صبح در سرکه سفید یا دهان شویه بگذارید تا میکروب ها و باکتری های موجود در مسواک از بین بروند.

مسواک را در محیط های گرم و مرطوب قرار ندهید. محیط های مرطوب و گرم سبب می شوند مسواک حالت ارتجاعی خود را از دست بدهند و همچنین محیط های مرطوب سبب رشد میکروب ها و باکتری ها می شود.