عکس های سید وحید حسینی و همسرش + بیوگرافی کامل
عکس های سید وحید حسینی و همسرش + بیوگرافی کامل
سید وحید حسینی در تهران به دنیا آمد. وی متولد بهمن ماه سال ۱۳۵۰ میباشد. وی مدرک کارشناسی خود در رشته کارگردانی را از دانشگاه سوره اخذ نمود.

نمکستان : تا پیش از برنامه دستپخت کسی با نام و چهره وحید حسینی آشنایی چندانی نداشت اما بعد از سری مجموعه های این برنامه متفاوت در زمینه پخت و پز، مخاطبان تلویزیون با چهره مجری مرد سختگیر و بد قلقی آشنا شدند که در عین منضبط بودن و مو را از لای ماست بیرون کشیدن، مهربانی و طنازیهای خاص و استایل شخصی خودش را دارد و این از او چهره ای بس متفاوت از سایر مجریان مسابقات تلویزیونی ساخت. وحید حسینی در این برنامه سعی دارد وجهه دیگر از فنون و هنر آشپزی و در کنارش مهارتهای زندگی را به تصویر بکشد و با هیجانات خاصی که به فضای مسابقه میدهد، شادی و تکاپو را برای بینندگان برنامه ایجاد نماید. نگاهی میکنیم به زندگی شخصی و هنری سید وحید حسینی.

 سید وحید حسینی

تولد :

وحید حسینی در تهران به دنیا آمد. وی متولد بهمن ماه سال ۱۳۵۰ میباشد و در حال حاضر ۵۰ ساله میباشد.

تحصیلات :

وی مدرک کارشناسی خود در رشته کارگردانی را از دانشگاه سوره اخذ نمود.

 سید وحید حسینی

ساخت فیلم :

او پس از فراغت از تحصیل، بیش از ۲۰ فیلم کوتاه و بلند و سریال ساخت که هیچکدام از آنها به جز تعطیلات دوست داشتنی در میان مردم شناخته شده نبود. پس از آن به صدا و سیما آمد و به ساخت برنامه های ترکیبی روی آورد.سریال تابستان دوست داشتی به کارگردانی وی در سال ۱۳۹۲ و در جشنواره فیلمهای کودک و نوجوان اصفهان جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص داد.

همچنین دیگر فیلم او یعنی دایره ها و نیم دایره های از جشنواره ای بی یوی چین نیز جایزه ای را دریافت کرد و مورد قدردانی قرار گرفت. تعطیلات دوست داشتنی روایت زندگی دو کودک به نامهای نیما و نوشین است که والدینشان برای سفری آنها را ترک میگویند و این دو برای مدتی نزد دائی خود میروند. آنها به همراه دائی شان در یک کلبه جنگلی مدتی را میگذرانند و در این میان اتفاقاتی برایشان رخ میدهد که داستان فیلم از همین نقطه شروع میشود. پرستو گلستانی، نوید خداشناس و علی گلزاده از جمله بازیگران این فیلم هستند.

همچنین بخوانید:  توالت جهنمی + عکس ها

 سید وحید حسینی

غنچه و خالو جون کوکب از دیگر کارهای سید مجید حسیونی در مقام کارگردانی است که خود وی نیز به عنوان بازیگر در کنار مریم امیر جلالی و پروین تمجیدی به عنوان بازیگر حضور دارد. مثل همیشه نام سریالی میباشد که وی آن را کارگردانی نموده و در باره فردی به نام خسرو فریدونی میباشد که در یک محله زندگی میکند و اتفاقاتی که برای او و دیگر هم محله ای هایش رخ میدهد روایت فیلم را پیش میبرد.

همچنین وی در سال ۱۳۹۴ برنامه ای به نام موسیقی دوران جنگ را ساخت که در مورد حال و هوای موسیقی ایران در دوران جنگ است. وی این برنامه را در سال ۹۴ ساخت و کارگردانی نمود. وی ساخت یک مستند را نیز در کارنامه فعالیتهای هنری خویش دارد. این مستند درباره فیلم سینمائی درباره الی اصغر فرهادی است که تصاویری از پشت صحنه فیلم ارائه میدهد. فیلم درباره الی اصغر فرهادی توانست در جشنواره فیلم برلین خرس نقره ای را از آن خود نماید.

 سید وحید حسینی

برنامه دستپخت :

وی از سال ۹۴ ساخت و اجرای برنامه دستپخت را بر عهده گرفت. برنامه ای رقابتی و متفاوت با تم آشپزی که برای اولین بار یک سرآشپز خبره فرانسوی نیز به عنوان داور در آن شرکت داشت.به گفته سید وحید حسینی سازنده این برنامه، شرکت کنندگان دستپخت ازآشپزانی حرفه ای میباشند که یا خود دارای رستورانند و یا در یک رستوران مشغول به کار هستند. به گفته او، قبل از برنامه با شرکت کنندگان حرف زده میشود و با انها شوخی میکند و تمرین میکنند تا چگونه جلوی دوربین حاضر شوند.

وی در مصاحبه ای اعلام نموده که برنامه او متفاوت از سایر برنامه ها آشپزی و رقابتی همچون شام ایرانی میباشد و بنا بر ادعای او این مسابقه آشپزی توانسته مخاطبان بسیاری را جذب خود نماید زیرا از امکانات و بودجه بسیار زیادی بهره مند است که سایر برنامه سازان قادر نیستند با او وارد رقابت شوند. از حسینی بابت ساخت این مسابقه در جشنواره جام جم و نیز جشنواره تابستانه تلویزیون تقدیر به عمل آمد.