آشنایی با انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد
آشنایی با انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد

انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد نمکستان : بعضی از افراد به دلیل مشغله های زیاد زندگی و مسایل مختلف ورزش کردن در خانه را به رفتن به باشگاه ترجیح میدهند. برخی از این افراد به دلیل محدودیت امکانات و نداشتن مربی متخصص در هنگام ورزش و نرمش به مشکل برخورده و […]

انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد

 انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد

نمکستان : بعضی از افراد به دلیل مشغله های زیاد زندگی و مسایل مختلف ورزش کردن در خانه را به رفتن به باشگاه ترجیح میدهند. برخی از این افراد به دلیل محدودیت امکانات و نداشتن مربی متخصص در هنگام ورزش و نرمش به مشکل برخورده و از باشگاه رفتن منصرف میشوند. ما در این مقاله به اهمیت ورزش در خانه و معرفی و نحوه انجام برخی از این ورزش هایی که شما میتوانید در خانه انجام دهید، میپردازیم. با ما همراه باشید :

چه ورزشهایی مناسب شما در خانه میباشد؟

این نوع ورزشها حرکات ورزشی ساده برای تمام عضلات بدن را شامل میشود که معمولا برای تناسب اندام و سوزاندن چربی های ران، شکم، سینه و کل بدن انجام میشود.ورزش در خانه به هیچ نوع تجهیزاتی احتیاج نداشته و با وزن بدن صورت میگیرد و شما میتوانید با مدت کوتاهی ورزش در طول روز به وزن و اندام ایده آل خود برسید. اولین گام برای شروع ورزش، گرم کردن به شیوه اصولی و صحیح است که میتوان با انجام حرکات کششی شروع شود.

این کار در باعث یالا رفتن دمای بدن و رسیدن هر چه بهتر اکسیزن به سلول ها میشود. بهترین زمان انجام ورزش نیز هم بستگی به خودتان دارد. در واقع  زمان از شبانه روز که شاداب هستید میتوانید ورزش کنید. این تایم میتواند صبح، ظهر یا شب باشد. حالا با هم به سراغ معرفی چند حرکت معروف ورزشی که در خانه هم میتوانید انجام دهید میرویم :

۱.شنا سوئدی

این ورزش حرکتی بسار عای و قدرتی است که عظلات بالاتنه مانند سر شانه بازو و سینه را درگیر میکند و باعث تقویت آن میشود.

برای انجام این ورزش بر روی شکم خود دراز بکشید و بعد از اینکه کاملا بدن خود را کشیدید سعی کنید به کمک دست و پنجه ها تعادل خود را حفظ کرده و سپس به سمت پایین و بالا حرکت کنید.

همچنین بخوانید:  9 عادت برای سلامتی و تناسب اندام برای زندگی طولانی و زیباتر

۲.پلانک

انجام حرکت پلانک به طور صحیح بسیار مفید و موثر در آب کردن عضلات پهلو و شکم میباشد.

برای انجام این ورزش بر روی شکم خود دراز بکشید و با کمک پا آرنج و پنجه تعادل خود را به مدت ۳۰ ثانیه حفظ نمایید.این ورزش فشار زیادی به عضلات میانی بدن که شامل کمر و شکم است بیشترین فشار را در این روش تحمل میکنند.

۳.کرانچ

این حرکت مختص عضلات شکم میباشد که باعث میشود قدرت مرکزی بدن تقویت میشود.

برای انجام این ورزش روی کمر دراز بکشید و زانو خود را خم کرده به طوری که کف پایتان روی زمین صاف بماند سپس ۳۵ الی ۴۵ درجه از دنبالچه پاهایتان را بالا ببرید دستتان را پشت سر قرار داده و استخوانهای شانه را به سمت هم فشار دهید توجه داشته باشید که آرنج ها صاف و در امتداد شانه قرار گیرند و تا اخر تمرین وضعیت آرنج ها به همین شکل ثابت حفظ شود. عضلات مرکزی شکمتان را منقبض کنید و چانه خود را آرام به زانو هایتان نزدیک نمایید و بالا تنه را به سمت ران ببرید.

 انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد

 انواع ورزش هایی که در خانه میتوان انجام داد

منبع : نمکستان