آشنایی با زمان مناسب ، شیوه ورزش کردن و شدت تمرین در ماه رمضان
آشنایی با زمان مناسب ، شیوه ورزش کردن و شدت تمرین در ماه رمضان

چگونه در ماه رمضان همراه با روزه داری ورزش کنیم؟ نمکستان : ماه مهمانی خدا همیشه ماه توام با خیر و برکت بوده و همیشه به ورزش کردن در این ماه اشاراتی شده و افرادی که به زیبایی اندام خود اهمیت میدهند میتوانند با یک برنامه غذایی و زمانی مناسب به این امر دست پیدا کنند. […]

چگونه در ماه رمضان همراه با روزه داری ورزش کنیم؟

آشنایی با زمان و شیوه ورزش کردن در ماه مبارک رمضان

نمکستان : ماه مهمانی خدا همیشه ماه توام با خیر و برکت بوده و همیشه به ورزش کردن در این ماه اشاراتی شده و افرادی که به زیبایی اندام خود اهمیت میدهند میتوانند با یک برنامه غذایی و زمانی مناسب به این امر دست پیدا کنند. از آنجایی که امسال آغاز ماه مبارک رمضان مصادف با فصل گرما است، ورزشکاران روزه دار باید توجه و حساسیت ویزه ای نسبت به سلامت خود در این ماه داشته باشند. روزه دار بودن در فصل گرما ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای سلامت انسان شود که گاهی این مشکلات عواقب بسیار جدی در پی خواهند داشت. بنابراین تمرکز و دغدغه اصلی این افراد در این دوره بیشتر بر روی زمان، شدت و چگونگی نحوه ورزش کردن میباشد.

ورزشکارن و افرادی که به طور مستمر تمرین و ورزش میکنند غالبا با برنامه غذایی خاص و تایم تمرینی مناسبی ورزش میکنند. طبیعی است که در ماه مبارک رمضان این برنامه غذایی و زمان تمرینی با اختلال مواجه خواهد شد. اگر بخواهیم کلی به این قضیه نگاه کنیم ورزش کردن در ماه مبارک رمضان هیچ مشکلی برای بدن انسان ندارد این زمان و نحوه ورزش کردن است که باید به آن ها پرداخته شود. ما در ادامه ی این مطلب به چگونگی ورزش در تایم مناسب ماه مبارک زمان میپردازیم :

زمان مناسب برای ورزش کردن :

یکی از مشکلاتی که ورزشکارن در این ایام درگیر آن هستند زمان زیاد بین سحر و افطار است که شرایط را کمی مشکل میکند. بهترین زمان برای ورزش کردن بعد افطار کردن یا قبل صرف سحری است چون در این زمان بدن شما انرژی لازم برای ورزش کردن را داراست. اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که فاصله خوردن افطار و غذا با ورزش کردن باید حداقل یک تا دو ساعت باشد. شما میتوانید قبل از خوردن افطار نیز ورزش کنین ولی تایم ورزش کردن را باید جوری هماهنگ کنید که بلافاصله بعد از اتمام ورزش افطار نماید تا بدن دچار کمبود شدید آب و غذا نشود. شما میتوانید برای سنجیدن بدن خود هر دو روش ورزش کردن را امتحان نمایید تا ببینید کدام روش مناسب بدن شما است.

همچنین بخوانید:  تاب آوری چیست؟ شش ویژگی افراد تاب آور

شدت ورزش کردن در ماه مبارک رمضان :

در ماه مبارک رمضان برای اینکه بتوانیم فعالیت بدنی به همراه سلامت جسمی مناسب داشته باشیم حتی الامکان باید از انجام فعالیت و ورزش های سنگین خودداری شو تا افت فشار و انرژی به وجود نیاید. به طور مثال اگر فردی برای ورزش کردن میدود، در ماه مبارک رمضان باید با همان تایم پیاده روی کند و ورزشکارانی که در روزهای عادی زمان بیشتری به ورزش اختصاص میدهند، در این ماه باید تایم و سنگینی ورزشهای هوازی و قدرتی خود را کنترل و محدود نمایند. مهم ترین مورد در روزه داری و ورزش این است که در ساعات اولیه روزه داری به ورزش نپردازید تا در طول روز دچاره کمبود انرژی و افت فشار نشوید.

ورزشهای مناسب ماه رمضان

انتخاب ورزش مناسب در این ماه امری مهم است. از جمله ورزش های مناسب این ماه میتوان به پیاده روی، شنا و ورزش های هوازی اشاره کرد که بهتر است ورزش های هوازی به صورت ملایم و فشار کم انجام شود تا گردش خون به آرامی در بدن بالا رفته و اکسیزن به مغز برسد تا بدن با افت دید انرژی مواجه نگردد.

تغذیه مناسب

افراد روزه دار باید بعد در زمان افطار آب و مایعات زیادی استفاده کنند و به شدت از مصرف چربی و شیرنی پرهیز نمایند. مصرف آب قبل و حین ورزش کردن از عوامل بسیار مهمی است که از کمبود آب بدن جلو گیری میکند. به طور کلی ورزشکاران روزه دار باید نسبت به دیگران مقدار بیشتری مایعات مصرف نمایند تا در طول روز دچار ضعف نشوند. همانطور که دیدید میتوان با رعایت چند نکته ساده در ماه مبارک رمضان هم ورزش کرد و هم از ورزش کردنتان لذت ببرد.

آشنایی با زمان و شیوه ورزش کردن در ماه مبارک رمضان

آشنایی با زمان و شیوه ورزش کردن در ماه مبارک رمضان

منبع : نمکستان