روش‌های جلوگیری از ورود ویروس کرونا به خانه
روش‌های جلوگیری از ورود ویروس کرونا به خانه
جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، پیشنهادهایی برای ورود و خروج از منزل ارائه می شود که با رعایت آن ها می توانید از ورود این ویروس به منزل خود جلوگیری کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شیوع ویروس کرونا، جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری می توانید از روش های زیر قبل از ورود به منزل استفاده کنید؛

بعد از ورود به منزل بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی، مستقیما به سرویس بهداشتی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید. ” در سرویس بهداشتی را از قبل باز بگذارید، در صورت باز نبودن در، با دستمال کاغذی درب را باز کنید و سریعا دستمال را به سطل زباله در بسته بیندازید و بعد از پایان کار، دستگیره سرویس بهداشتی را ضدعفونی کنید.

تلفن همراه خود، دسته کلید، سوییچ اتومبیل، کیف پول و دیگر وسایل همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب آغشته به الکل ۷۰ درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و دستمال کاغذی خشک دیگری بگذارید. ” در صورت استفاده از قاب محافظ، قاب محافظ را خارج کرده و گوشی و قاب را به طور کامل ضدعفونی کنید. ”

لباس‌های بیرون خود را در بیاورید و در مکانی به دور از لباس‌های منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید.
مجدد به سرویس بهداشتی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید.

در این مرحله می‌توانید لباس منزل خود را بپوشید.

اکنون محیط خانه شما امن می‌باشد و به شرط دست نزدن به صورتتان، می‌توانید از تلفن همراه خود استفاده کنید.

دست خود را قبل، در حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از سرویس بهداشتی بشویید. فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود ” چشم، بینی و دهان ” دست نزنید.