کاربردهای بسیار جالب ویکس که از آن بی اطلاعید !
کاربردهای بسیار جالب ویکس که از آن بی اطلاعید !

کاربردهای جالب ویکس نمکستان : همه ی ما با ویکس و بوی آن آشنایی داریم. کافیست بویش به مشاممان برسد و ما را ببرد به خاطرات کودکی، مادربزرگمان، سرماخوردگی و گرفتگی عضله و چیزهای دیگر… در ویکس از ماده ی منتول برای بروز واکنش از گیرنده‌های موجود در بینی و سینه استفاده شده که همین […]

کاربردهای جالب ویکس

کاربردهای جالب ویکس

نمکستان : همه ی ما با ویکس و بوی آن آشنایی داریم. کافیست بویش به مشاممان برسد و ما را ببرد به خاطرات کودکی، مادربزرگمان، سرماخوردگی و گرفتگی عضله و چیزهای دیگر… در ویکس از ماده ی منتول برای بروز واکنش از گیرنده‌های موجود در بینی و سینه استفاده شده که همین عامل این پماد را به یکی از پر مصرف ترین پمادها در داروخانه تبدیل کرده است. در این مطلب ما کاربردهای جالب دیگر ویکس را نیز به شما توضیح میدهیم. در بخش بیماری ها و راه های درمان نمکستان با ما همراه باشید.

کاربردهای جالب ویکس

ویکس، یک مسکن عالی برای سرفه :

کافیست ویکس را به پاهایتان بمالید و جوراب بپوشید، بعد از کمی استراحت و یا خواب شبانه سرفتان بند خواهد آمد و احساس بهتری خواهید داشت.

کاربردهای جالب ویکس

از بین بردن دردهای عضلانی و مفصلی :

اگر ورزش سنگین کرده اید و یا به هر دلیل دچار بدن درد شدید. کافیست ویکس را به جای مربوطه بمالید و کمی ماساژ دهیید. سپس آن قسمت را گرم نگه دارید. از آنجایی که ویکس باعث زیاد شدن گردش خون میشود، درد شما تا حد زیادی تسکین میابد.

کاربردهای جالب ویکس

رفع سر درد :

در هنگام سر درد اندکی از ویکس را به شقیقه ها و یا پیشانیتان بمالید. در نتیجه ی آن بوی منتول احساس فشار را در سر کم کرده و فورا درد را تسکین میدهد.

خاصیت ضدعفونی کردن جای بریدگی :

اگر زخمی دارید که عفونی شده برای درمان عفونت و التیام درد آن کافیست کمی روی آن ویکس بمالید.

کنه و ساس از ویکس فراری هستند :

اگر در جایی بودید که کنه یا ساس شما را نیش زده است، میتوانید روی جای نیش را ویکس بزنید. ویکس باعث میشود که این موجودات شما را رها کنند و دیگر خون‌تان را نمکند.

از بین بردن گرفتگی سینه :

اگر در قسمت سینه و یا حلق، احساس گرفتگی دارید با مالیدن اندکی ویکس به بالای قفسه سینه تان گرفتگی تا حد زیادی از بین خواهد رفت.

همچنین بخوانید:  مضرات جویدن آدامس چیست؟ از بیماری دهان و دندان تا مشکلات گوارشی

از بین بردن کبودی و یا خون مردگی با ویکس :

اگر بر اثر ضربه جایی از بدنتان دچار کبودی و یا خون مردگی شده کافیست کمی نمک دریا و ویکس را باهم مخلوط کنید و یک خمیر بدست آورید. خمیر به دست آمده را روی محل کبودی بمالید، از آنجایی که ویکس جریان خون سرعت می بخشد، کبودی کم کم از بین خواهد رفت. تقریبا دوبار در روز این کار را انجام دهید.

با ویکس از شر پشه ها در امان بمانید :

همان طور که میدانید پشه ها میتوانند حامل بسیاری از بیماری‌های کشنده مانند تب و مالاریا باشند. از این رو برای دور کردن آن ها از خودتان میتوانید از ویکس استفاده نمایید. با مالیدن اندکی ویکس بر روی گردن، زانو، آرنج، پشت گوش و مناطق دیگری که در معرض نیش پشه قرار دارند، میتوانید مانع از نیش پشه ها در شب باشید.

نکته ۱: در استفاده از ویکس برای کودکان حواستان باشد که خیلی خیلی محتاط عمل کنید چرا که کودکان بسیار حساسند و استفاده ی نادرست از ویکس برای آن ها ممکن است کار را به اورژانس بکشاند.

نکته ۲ : از مالیدن ویکس به اطراف چشمتان جدا خودداری نمایید.

کاربردهای جالب ویکس

کاربردهای جالب ویکس

منبع : نمکستان