صورتتان را در خانه پاکسازی نمایید!
صورتتان را در خانه پاکسازی نمایید!

آموزش پاکسازی پوست صورت در منزل نمکستان : پاکسازی پوست صورت یکی از مواردی است که تقریبا جز واجبات در تمیزی پوست محسوب میشود. شما میتوانید با استفاده از بخور، منافذ پوست خود را باز کرده و سپس مراحل پاکسازی را انجام دهید. جدای این موضوع ، خود عمل بخور باعث پاکسازی پوست صورت میشود. […]

آموزش پاکسازی پوست صورت در منزل

صورتتان را در خانه پاکسازی نمایید! پاکسازی پوست صورت

نمکستان : پاکسازی پوست صورت یکی از مواردی است که تقریبا جز واجبات در تمیزی پوست محسوب میشود. شما میتوانید با استفاده از بخور، منافذ پوست خود را باز کرده و سپس مراحل پاکسازی را انجام دهید. جدای این موضوع ، خود عمل بخور باعث پاکسازی پوست صورت میشود. در واقع بخور منافذ را باز کرده و باعث میشود تمام کثیفی های داخل منافذ پوست کم کم بیرون بیاید.

برای بخور دادن حواستان باشد که قبل از بخور باید پوستتان را از مواد آرایشی پاک نمایید. حالا دو لیوان آب جوش را در یک کاسه پهن بریزید و یک حوله تمیز بردارید و روی سرتان بکشید، طوری که دور تا دورتان را بگیرد. سرتان را به بخار ناشی از آب نزیدک کنید و ده دقیقه در همین حالت بمانید. فقط مواظب باشید که نزدیک کردن زیاد صورت به بخار آ خطر سوختگی را در پی دارد. بعد از ده دقیقه آرام با انگشتانتان صوتتان را کمی ماساژ دهید.

برای اینکه پوستتان عکس العمل بهتری نسبت به بخور داشته باشد میتوانید چند قاشق رازیانه خشک، زنجبیل و یا گل بابونه خشک داخل آب جوشتان بریزید تا پوستتان خاصیت این مواد را نیز در شفاف کنندگی، پاکسازی و سفیدی پوست جذب نماید. همچنین چای سبز یا نعناع که استفاده آنها در بخور سبب انرژی‌ بخشی شده و اسطوخدوس در بخور، به شما احساس آرامش خواهد داد. اکالیپتوس حس خنکی و ترنج موجب کاهش استرس خواهد شد.

بعد از بخور میتوانید از انواع اسکراب های خانگی و یا صنعتی برای پاک کردن خود استفاده نمایید. بدین صورت که اسکراب را روی صورتتان بمالید و با دست ماساژ دهید تا کاملا پوست های مده را از بین ببرند. بعد از اسکراب از یک ماسک کننده مانند ماسک نعنا، ماست، روغن زیتون و یا دیگر مواد تقویت کننده پوست استفاده کنید و در نهایت بشویید.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه ۵ ماسک ضد جوش خانگی و کاملا طبیعی

صورتتان را در خانه پاکسازی نمایید! پاکسازی پوست صورت

صورتتان را در خانه پاکسازی نمایید!

منبع : نمکستان