چطور کبدمان را با استفاده از رژیم غذایی پاک سازی کنیم؟
چطور کبدمان را با استفاده از رژیم غذایی پاک سازی کنیم؟

روش های پاک سازی کبد با رژیم غذایی نمکستان : کبد نقش خیلی مهمی در بدن ما دارد. همان طور که قبلا هم گفتیم، کبد خون را تصفیه میکند و سموم خون را از بین میبرد. اما بعد از مدتی خود کبد در اثر جذب سموم کم کم تخریب میشود. بنابراین شما نیاز دارید که با […]

روش های پاک سازی کبد با رژیم غذایی

روش های پاک سازی کبد با رژیم غذایی

نمکستان : کبد نقش خیلی مهمی در بدن ما دارد. همان طور که قبلا هم گفتیم، کبد خون را تصفیه میکند و سموم خون را از بین میبرد. اما بعد از مدتی خود کبد در اثر جذب سموم کم کم تخریب میشود. بنابراین شما نیاز دارید که با تغذیه ی خود، کبدتان را پاکسازی نمایید. ما در ادامه ی این مطلب یک رژیم غذایی به شما معرفی میکنیم که این رژیم غذایی به رژیم ۳:۶:۹ معروف میباشد. با استفاده از این رژیم غذایی شما میتوانید کبدتان را از سموم پاک کرده و کبد چربتان را درمان نمایید. با ما همراه باشید تا با هم ببینیم که این رژیم غذایی چگونه است!

همان طور که میبینید این رژیم با سه عدد ۳ و ۶ و ۹ نشان داده میشود. این سه عدد نشان دهنده ی روزهای این رژیم هستند. کل رژیم ۹ روز میباشد. در سه روز اول رژیم صبحتان را با دو لیوان آب و آب لیمو ترش شروع کنید. به عنوان میان وعده ۱ تا ۴ عدد خرما و ۲ عدد سیب در طول روز کافی میباشد. در این سه روز سعی کنید گلوتن، تخم مرغ، گوشت قرمز پر چرب، گندم، سویا، ذرت و روغن کلزا را وعده های غذاییتان حذف نمایید. مصرف میوه ها و سبزیجات در این سه روز اول باید خیلی خیلی بیشتر باشد.

برای روزهای چهار تا شش همچنان سعی کنید مصرف چربی تان را پایین نگه دارید چرا که هضم چربی برای کبد بسیار سخت میباشد. پس با مصرف غذاهای سالم بدون چربی به کبدتان استراحت دهید. همچنان در رژیمتان دو لیوان آب و آب لیمو ترش را در صبح فراموش نکنید.

برای روز ششم به بعد میتوانید کم کم سیب زمینی را اضافه نمایید. سالادتان کمی با گوشت های کم چرب میل کنید ولی همچنان آب و انواع اسموتی های پاکسازی کبد را فراموش نکنید.

همچنین بخوانید:  دﯾﻔﺘﺮی (خناق) : علائم، عوارض، پیشگیری و درمان دﯾﻔﺘﺮی

چطور کبدمان را پاک سازی کنیم؟

چطور کبدمان را با استفاده از رژیم غذایی پاک سازی کنیم؟

منبع : نمکستان