چگونه لکه شمع را از روی لباسمان پاک کنیم؟
چگونه لکه شمع را از روی لباسمان پاک کنیم؟

آموزش پاک کردن لکه شمع از روی لباس و چوب و شمعدانی و فرش نمکستان : لکه ی شمع یکی از لکه های سختی است که در ابتدا هر کسی با آن روبرو میشود فکر میکند که دیگر نمیتواند لباسی که لک شده را استفاده نماید. ما در بخش خانه داری نمکستان به شما آموزش […]

آموزش پاک کردن لکه شمع از روی لباس و چوب و شمعدانی و فرش

پاک کردن لکه شمع : چگونه لکه شمع را از روی لباس و وسایل خانه پاک کنیم؟

نمکستان : لکه ی شمع یکی از لکه های سختی است که در ابتدا هر کسی با آن روبرو میشود فکر میکند که دیگر نمیتواند لباسی که لک شده را استفاده نماید. ما در بخش خانه داری نمکستان به شما آموزش میدهیم که چگونه خیلی ساده با استفاده از یک سری مواد اولیه بتوانید این لکه را از بین ببرید. با ما برای مطالعه نحوه پاک کردن لکه شمع همراه باشید :

برای از بین بردن لکه از روی لباس و یا هر سطحی شما به چند عدد پاکت میوه (قهوه‌ای)، اتو بخار معمولی و چند تکه یخ نیاز دارید. حالا یک تکه یخ را روی شمع بگذارید تا کمی خودش را بگیرد. درواقع پارافین سفت سفت شود. حالا با یک کاردک و یا ناخن شمع سفت شده را بردارید و از سطح پارچه جدا کنید. حالا دو برگ پاکت میوه یا همان کاغذ قهوه ای بردارید یکی را زیر سطح لباس و دیگری را روی آن قرار دهید.

حالا اتو را داغ کنید و روی کاغذ بکشید تا پارافین آب شود و به کاغذ بگیرد. این کار را چند بار انجام دهید تا کاملا پارافین از بین برود. بعد از این کار قسمت لکه را با آب گرم بشویید تا کاملا لکه از بین برود.

پاک کردن لکه شمع : چگونه لکه شمع را از روی لباس و وسایل خانه پاک کنیم؟

حالا اگر این لکه بر روی فرش و یا موکت اتفاق بیوفتد، ابتدا یخ را گذاشته تا پارافین خشک شود. سپس با یک جسم نوک تیز پارافین را از سطح مورد نظر جدا کنید. حالا درست دقیقا مانند لباس دو طرف لکه را کاغذ قهوه ای بگذارید و روی آن را اتو بکشید. آنقدر اتو بکشید تا پارافین جذب کاغذ شود و از بین رود. اگر شمعتان رنگی بود، برای از بین بردن لکه ی رنگی به جا مانده یک پارچه ی آغشته به تینر را بر روی لکه ضربه بزنید تا کم کم پاک شود.

همچنین بخوانید:  ۱۰ معجزه لیمو ترش در خانه داری که شما از آن بی خبرید!

اگر این لکه شمع بر روی چوب باشد، ابتدا با باد سشوار آن را نرم کنید و سپس که پارافین آب شد، با یک پارچه آغشته به سرکه و محلول پولیش آثار باقی مانده را پاک نمایید. برای از بین بردن لک شمع از روی شمعدان ها، شمعدان ها داخل یخچال بگذارید تا پارافین روی آن ها خش شود، سپس با دست پارافین خشک شده را از روی شمعدان بردارید.

پاک کردن لکه شمع : چگونه لکه شمع را از روی لباس و وسایل خانه پاک کنیم؟

چگونه لکه شمع را از روی لباسمان پاک کنیم؟

منبع : نمکستان