چرا کیکی که میپزم پف نمی کند؟
چرا کیکی که میپزم پف نمی کند؟

علت پف نکردن کیک چیست؟ نمکستان : پختن کیک یکی از کارهایی است که فوت و فن خاص خودش را دارد. برای پختن کیک باید مرحله به مرحله و با دقت کار کنید. معمولا مشکلات زیادی برای افراد در حین پخت کیک پش می آید که مهمترین و شایع ترین آن ها پف نکردن کیک […]

علت پف نکردن کیک چیست؟

علت پف نکردن کیک چیست : چرا کیکی که میپزم پف نمی کند؟

نمکستان : پختن کیک یکی از کارهایی است که فوت و فن خاص خودش را دارد. برای پختن کیک باید مرحله به مرحله و با دقت کار کنید. معمولا مشکلات زیادی برای افراد در حین پخت کیک پش می آید که مهمترین و شایع ترین آن ها پف نکردن کیک است. ما در بخش آشپزی نمکستان برای شما نکاتی را لیست میکنیم که با استفاده از آن ها و رعایت آن ها میتوانید از خراب شدن کیک جلوگیری کنید. با ما همراه باشید :

۱- همیشه یادتان باشد که تخم مرغی که برای پختن کیک استفاده میکنید باید حدودا نیم ساعت در دمای محیط قرار بگیرد تا از سردی در بیاید. تخم مرغ سرد از پف کردن کیک جلوگیری میکند.

۲- غلیظ و یا رقیق شدن زیاد مواد کیک ارتباط مستقیمی با پف کردن آن دارد. وجود موادی مانند آب،شیر،ماست ،دوغ و … باید در کیک به اندازه و طبق دستور العمل باشد.

۳- هم زدن کیک باید به صورت دورانی انجام شود. زیاد هم زدن یا کم هم زدن کیک نیز در پف کردن آن تاثیر دارد.

۴- دما فر باید متعادل باشد. دمای فر اگر خیلی زیاد باشد کیک پف نمیکند و خوب نمیپزد. اگر دما خیلی کم باشد، کیک پف میکند ولی زود پفش از بین میرود.

۵- حواستان باشد که فر را باید حتما از قبل گرم کنید و گرنه کیک پف نمیکند.

۶- مواد باید طبق دستور و با اولویت در نظر گرفته ریخته شود. اگر همه ی مواد را باهم و بدون دقت به اولویت آن ها بریزید، در پف کردن کیک تاثیر خواهد داشت.

۷- کره یا روغنی که داخل کیک میریزید نباید خیلی سرد و یا خیلی داغ باشد.

۸- آرد باید مرغوب باشد و میزان بیکینگ پودر در آرد باید متناسب با آرد ریخته شود.

۹- یادتان باشد همیشه باید ۱/۳ قالب یا ظرفتان پر شود. اگر قالب خیلی بزرگتر و یا خیلی کوچکتر باشد کیکتان پف نمکیند.

همچنین بخوانید:  آموزش و طرز تهیه توپ های گردویی خوشمزه مخصوص عید

۱۰- حد اکثر زمان اماده سازی مواد کیک و پختنش باید ۴۵ دقیقه باشد فاصله ی زیاد مراحل پخت رطوبت کیک را گرفته و کیک پف نمکیند.

علت پف نکردن کیک چیست : چرا کیکی که میپزم پف نمی کند؟

چرا کیکی که میپزم پف نمکیند؟

منبع : نمکستان