ترفندهای جالب و کاربردی استفاده از پوست تخم مرغ در خانه داری
ترفندهای جالب و کاربردی استفاده از پوست تخم مرغ در خانه داری

کاربردهای پوست تخم مرغ در خانه داری نمکستان : همه فکر میکنند که پوست تخم مرغ دیگر قابل استفاده نیست و باید آن ها را دور بینداریم. اما باید بدانید که پوست تخم مرغ کاربردهای جالبی دارد که بد نیست با آن ها آشنا شوید. ما در این مطلب برخی از کاربردهای جالب تخم مرغ […]

کاربردهای پوست تخم مرغ در خانه داری

ترفندهای جالب و کاربردی استفاده از پوست تخم مرغ در خانه داری

نمکستان : همه فکر میکنند که پوست تخم مرغ دیگر قابل استفاده نیست و باید آن ها را دور بینداریم. اما باید بدانید که پوست تخم مرغ کاربردهای جالبی دارد که بد نیست با آن ها آشنا شوید. ما در این مطلب برخی از کاربردهای جالب تخم مرغ را برای شما جمع آوری کرده ایم. برای آشنایی با این موارد لطقا با ما همراه باشید:

حتما برای شما هم پیش آمده است که داخل کتری یا فلاسک چای تان جرم زده باشد. معمولا این جرم ها خیلی آزار دهنده هستند و از بین بردن آن ها کار آسانی نیست. مقداری پوست تخم مرغ را بردارید و خرد کنید و سه برابر آن ها آب داخل ظرف مورد نظرتان بریزید و هم بزنید. چند دقیقه بانید تا پوست تخم مرغ ها جرم های داخل ظروف مورد نظر را حل کنند و از بین ببرند.

مقداری پوست تخم مرغ، آرد و رنگ خوراکی را با یکدیگر مخلوط کنید از ترکیب این ها با یکدیگر یک نوع گچ بازی برای بچه ها تهیه میشود. این گچ های بازی بسیار طبیعی بوده و مواد صنعتی و شیمیایی ندارند.کاربرد دیگر پوست تخم مرغ این است که پوست تخم مرغ ها را خوب با آب و سرکه بشویید و تمیز کنید.

حالا آن ها را خرد و آسیبا کنید و داخل قهوه ی در حال دم بریزید. تا تلخی و غلظت قهوه را برایتان دلچسب تر کند و همچنین کلسیم مورد نیاز بدنتان را فراهم نماید.

جالب است بدانید که پوست تخم مرغ یک خوراک عالی برا پرندگان نیز محسوب میشود. کافیست پوست های تخم مرغ را درون سینی فر بچینید و بگذارید کامل ترد شوند و پودر شوند. این پودر سرشار از کلسیم بوده و غذای خوبی برای پرندگان میباشد.

ترفندهای جالب و کاربردی استفاده از پوست تخم مرغ در خانه داری

چند ترفند برای استفاده از پوست تخم مرغ

منبع : نمکستان