چطور در سن کم به موفقیتی بزرگ دست یافتم
چطور در سن کم به موفقیتی بزرگ دست یافتم
اگر می خواهید به موفقیت واقعی دست پیدا کنید باید از سن کم شروع به فعالیت کنید و تولید کاموا عرصه ای است که دارای کمترین میزان خطر و بالاترین درصد سود دهی است و برای علاقه مندان این عرصه در ادامه به معرفی انواع آن خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید به موفقیت واقعی دست پیدا کنید باید از سن کم شروع به فعالیت کنید و تولید کاموا عرصه ای است که دارای کمترین میزان خطر و بالاترین درصد سود دهی است و برای علاقه مندان این عرصه در ادامه به معرفی انواع آن خواهیم پرداخت.

کاموا خارجی

کاموا خارجی

مشاهده طیف وسیعی از کاموا خارجی رنگی که هرکدام زیباییِ خودشان را دارند، کار خرید کاموا را کمی سخت می‌کند. در چنین شرایطی چطور باید تصمیم گرفت که کدام کاموا را بخریم؟ اجازه بدهید که ماجرا را از پایه و اصل شروع کنیم. اصلا کاموا دقیقا چیست؟ کاموا نوعی از منسوجات است که از الیافی طبیعی مانند پشم گوسفند، موی خرگوش یا … تولید می‌شود.

برخی از کامواها هم از جنس الیاف گیاهی مانند پنبه، ابریشم، کنف و… هستند. الیاف مصنوعی هم داریم مثلا ریون، نایلون، پلی‌استر. از درهم تنیده‌شدن الیاف از جنس‌های مختلف کلاف‌های کاموا با ضخامت‌های گوناگون تولید می‌شوند. میزان درهم‌تنیدگی و تعداد رشته‌هایی که در هم تنیده می‌شوند روی شکل و حالت چیزی که بافته می‌شود، اثرگذار است. در خرید کاموا به نکات زیر دقت کنید. دیگر همه می‌دانند که کاموای ابریشمی رشته‌ای نرم و لطیف و البته براق است. کاموای ابریشمی گران است. البته لباس‌هایی که با این کاموا بافته می‌شوند تاحد زیادی به بدن می‌چسبند و الکتریسیته ساکن به‌وجود می‌آورند. کامواهای ابریشمی هم معمولا با انواع دیگری از کامواها ترکیب می‌شوند.

کاموا خزدار

کاموا خزدار

موهر هم جنس دیگری است که می‌توانید در خرید کاموا خزدار در نظر داشته باشید. الیاف کاموای موهر حالت کُرکی دارد و بسیار سبک است. البته این سبُکی باعث نمی‌شود که لباس‌های بافته‌شده از این کاموا گرم نباشند. اتفاقا بافتنی‌هایی از جنس موهر بسیار گرم‌اند. کاموای موهری از پشمی گران‌تر است و خاصیت ارتجاعی هم دارد. به‌همین خاطر، شُل نمی‌شود، کِش نمی‌آید و روی تن جا باز نمی‌کند.

بافتنی‌کردن با کاموای موهری کمی سخت است. چرا؟ چون کرک زیادی دارد. در بیشتر مواقع هم آن را با کامواهای دیگری از جنس پشم یا ابریشم مخلوط می‌کنند و با این کار از سبکی آن کاسته می‌شود. بعضی از افراد هم نسبت به این جنس از کاموا حساسیت از خود نشان می‌دهند. کاموای موهری می‌تواند باعث خارش پوستی شود. کامواهای پنبه‌ای از معمول‌ترین موارد هستند و قیمت‌شان هم زیاد نیست. نرمی و سادگی کار با آنها به شما اجازه می‌دهد که بافت‌هایی متنوع در طرح‌ها و مدل‌های گوناگون داشته باشید. البته یادتان باشد که کامواهای پنبه‌ای خاصیت ارتجاعی ندارند و خیلی زود شکل می‌گیرند و جای دست در هنگام بافتن و بعدها بدن در هنگان پوشیدن در آنها باقی می‌ماند.

همچنین بخوانید:  اطرافیانم باعث شدند ثروتمند شوم

کاموا سفید

کاموا سفید

کاموا سفید آنگورا از موی خرگوشی به همین نام تولید می‌شود. (درجه با هرگونه آزار حیوانات برای تولید لباس به‌شدت مخالف است) این جنس از کاموا به‌شدت سبک، گرم و نرم است. در واقع، کاموای آنگورا بافتی ابریشم‌گونه دارد. شاید باورتان نشود اما گرمای آنگورا هفت برابر بیشتر از کاموای پشمی معمولی است. کاموای آنگورا از گران‌ترین کامواهای بازار است. بافتنی‌کردن با این کاموا هم سخت است چون لیز می‌خورد و قلق‌های خاصی دارد.

لباس‌های بافتنی با آنگورا در مقابل لک مقاوم نیستند و بوی عرق تن را هم در خود نگه می‌دارند. پس باید بااحتیاط و دقت از آنها استفاده شود و در تمیز نگه‌داشتن‌شان توجه به‌خرج بدهید.برای شستن بافته‌های آنگورایی باید آنها را به خشک‌شویی بسپارید. اگر هم با دست آنها را می‌شویید از آب سرد استفاده کنید و بعد از شست‌وشو، لباس را به حالت عادی‌اش به‌طور صاف و مستقیم بیاویزید تا خشک شود.