آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس موز در خانه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس موز در خانه

دستور تهیه چیپس موز خانگی و بسیار خوشمزه نمکستان : چیپس موز یک میان وعده مقوی میتواند باشد. همچنین شما میتوانید برای پذیرایی و یا حتی تزیین سالاد و کیک و انواع دسر از آن استفاده نمایید. چیپس موز هم میتواند شیرین و هم شور باشد. شما میتوانید از چیپس موز به عنوان یک میان […]

دستور تهیه چیپس موز خانگی و بسیار خوشمزه

چیپس موز : آموزش جامع و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس موز در خانه

نمکستان : چیپس موز یک میان وعده مقوی میتواند باشد. همچنین شما میتوانید برای پذیرایی و یا حتی تزیین سالاد و کیک و انواع دسر از آن استفاده نمایید. چیپس موز هم میتواند شیرین و هم شور باشد. شما میتوانید از چیپس موز به عنوان یک میان وعده ی عالی برای بچه ها استفاده کنید. همچنین ترکیب آن با شیر یک غذا کامل برا فرزندان کوچک شما خواهد بود. با ما همراه باشید تا طرز تهیه چیپس موز را به شما آموزش دهیم :

برای تهیه چیپس موز چند عدد موز تازه و بدون لک و پوسیدگی را کنار بگذارید. اینکه میگوییم تازه به این دلیل است که اگر موز لک داشته باشد، در حین خشک شدن بیشتر پوسیدگی در کل موز نفوذ کرده و باعث بد مزگی آن میشود.

پوست موزها را بکنید و آن ها را حلقه حلقه برش بزنید. سعی کنید که قطر حلقه ها تقریبا یکسان باشد. حالا در یک ظرف گود یک استکان شکر، یک استکان عسل و سه لیوان آب را با هم ترکیب کنید و هم بزنید و با استفاده از یک برس، همه ی موزها را به این ترکیب آغشته میکنیم. معمولا در طولانی مدت موزها سیاه میشوند برای جلوگیری از سیاه شدن موزها مقداری آب لیمو و آب آناناس به آن ها بمالید.

اگر تمایل دارید که چیپس میوه تان شور شود میتوانید به جای شکر و عسل از کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل، نمک و فلفل استفاده نمایید. تا چیپستان شور شود. حالا کاغذ روغنی داخل سینی فر قرار دهید . حلقه های موز را روی آن بچینید. حواستان باشد که تکه های موز روی هم قرار نگیرند چون این کار باعث میشود که تکه های موز به هم بچسبند.

حالا فر را روی ۱۰۰ تا ۱۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و سینی فر را داخل فر قرار دهید. ۶ ساعت کافیست تا حلقه های موز در داخل فر خشک شود.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه دسر با ماست و توت فرنگی

چیپس موز : آموزش جامع و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس موز در خانه

آموزش جامع و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس موز در خانه

منبع : نمکستان