خانه » سبک زندگی » خانه داری » نمک در خانه داری چه کاربردی دارد؟

نمک در خانه داری چه کاربردی دارد؟

نمک در خانه داری چه کاربردی دارد؟

کاربرد نمک در خانه داری : نمک در خانه داری چه کاربردهایی دارد؟

نمکستان : در گذشته اهمیت نمک آنقدر زیاد بود که به عنوان دستمزد به کارگرها داده میشد. در واقع این اهمیت به دلیل کاربردهای فراوان نمک بوده که آن را به عنوان دستمزد در نظر گرفته بودند. اگر دقت نمایید کلمه انگلیسی salt که به معنی نمک است از کمه ی salary به معنای دستمزد گرفته شده است.  اما امروزه از نمک برای مزه دار کردن انواع غذا استفاده میشود. برای آشنایی با کاربرد نمک در خانه داری با ما همراه باشید :

کاربرد نمک در آب کردن برف پیاده رو :

اگر قبل از باریدن باران و یا برف، روی زمین تان نمک بپاشید و یا سنگ نمک قرار دهید، این کار مانع چسبیدن برف به زمین میشود.

کاربرد نمک در آماده کردن ژله :

یکی دیگر از موارد کاربرد نمک در خانه داری برای آماده کردن ژله است. برای اینکه ژله در مدت زمان کمتری آماده شود، ظرف ژله را داخل یک ظرف پر از یخ و نمک قرار دهید. این کار باعث میشود که ژله زودتر آماده شود.

کاربرد نمک در دور کردن مورچه ها :

یکی از کاربردهای معروف نمک برای دور کردن مورچه ها میباشد. کافیست مقداری از این پودر جادویی را اطراف آشپزخانه، دور غذا و کنار پنجره تان بریزید، همین کار باعث میشود تا شما دیگر این موجودات آزاردهنده را در خانه تان مشاهده نکنید.

درمان بیماری با نمک :

ورزشکارانی که پاهای آن ها دچار عارضه های پوستی و قارچی میشود، کافیست پاهایشان را به مدت ده تا پانزده دقیقه داخل آب و نمک بگذارند. این کار باعث میشود تا پوست پا نرم و لطیف شود تا داروهای ضد قارچ موثر تر واقع شود.

جلا دادن وسایل برنجی با نمک :

کافیست مقداری نمک را با سرکه یا آب لیموی تازه ترکیب کنید و به صورت خمیر در آورید. حالا خمیر تهیه شده را روی ظروف برنجی خود بمالید و بعد چند دقیقه با آب ولرم شست و شو دهید و در نهایت با پارچه ی لطیف و بدون پرز خشک کنید. مشاهده خواهید کرد که تمام سوختگی ها از بین میرود.

کاربرد نمک در خانه داری : نمک در خانه داری چه کاربردهایی دارد؟

نمک در خانه داری چه کاربردی دارد؟

منبع : نمکستان

همچنین بخوانید:  با فوت و فن های مهم و کاربردی آشپزی آشنا شوید

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*