کاکل ذرت چیست + خواص کاکل ذرت برای بدن و درمان بیماری‌ها
کاکل ذرت چیست + خواص کاکل ذرت برای بدن و درمان بیماری‌ها
کاکل ذرت فواید بسیاری برای بدن دارد، در صورتی که همه ما در زمان استفاده از ذرت، کاکل ذرت را که در زیر پوست سبز رنگ است دور میریزیم چون از خواص زیادی که آن دارد بی اطلاع هستیم.

نمکستان: کاکل ذرت فواید بسیاری برای بدن دارد، در صورتی که همه ما در زمان استفاده از ذرت، کاکل ذرت را که در زیر پوست سبز رنگ است دور میریزیم چون از خواص زیادی که آن دارد بی اطلاع هستیم. در ادامه با فواید شگفت انگیز کاکل ذرت آشنا شوید.

جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه:

از زمان های قدیم برای جلوگیری از سنگ کلیه از موهای ذرت استفاده می شد. سنگ کلیه از رسوبات کوچکی تشکیل می شود که باعث درد می شود، استفاده از کاکل ذرت جریان ادرار را افزایش می دهد و موجب کاهش احتمال رسوب در کلیه میشود.

کاکل ذرت خواص کاکل ذرت برای درمان بیماری فواید کاکل ذرت برای بدن

تنظیم فشار خون بالا:

افرادی که فشار خون بالا دارند میتوانند برای کاهش فشار خون از چای کاکل ذرت استفاده کنند. با کنترل سطح سدیم خون موجب کنترل فشار خون بالا می شود.

کمک به انعقاد خون:

موی ذرت دارای ویتامین k می باشد که نقش موثری در انعقاد خون دارد. در زمان آسیب دیدن و جراحت کمک می کند خون بیش از حدی از دست ندهید.

درمان عفونت ادراری:

استفاده از چای موی ذرت  سبب می شود ادرار کنید و در نتیجه موجب کاهش ایجاد باکتری در دستگاه ادراری می شود، به تسکین دستگاه ادراری و مثانه کمک می کند.

درمان آماس:

هنگامی که قلب به درستی کار نکند، خون رسانی به قسمت های گوناگون بدن کاهش پیدا می کند ورم به وجود می آید، موجب ضعف در کلیه ها و جمع شدن مایعات در ریه و زانو میشود. موی ذرت به بهبودی ورم زانو و ریه کمک می کند.

کاکل ذرت برای لاغری و سنگ کلیه و عفونت واژن و عفونت ادراری

دارای ویتامین C:

سبب تقویت ایمنی بدن می شود. و نقش مهم در تنظیم عملکرد های مختلف بدن دارد.

با سرما خوردگی و آنفولانزا مبارزه می کند:

استفاده چای کاکل ذرت با کاهش التهاب گلو و باز کردن راه های هوایی باعث کنترل علائم آنفولانزا و سرماخوردگی می شود. این چای خلط آور نیز هست.