مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب و نحوه استفاده صحیح از آن روی پوست
مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب و نحوه استفاده صحیح از آن روی پوست

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب روی پوست و مزایای بی شمار این کرم نمکستان : استفاده از کرم های ضد آفتاب اهمیت زیادی دارد استفاده از این کرم نباید فقط محدود به تابستان کنیم. پوست در هر فصلی نیازمند مراقبت است تابستان و زمستان فرقی ندارد. زیرا اشعه UV آفتاب در روز های ابری […]

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب روی پوست و مزایای بی شمار این کرم

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب روی پوست و مزایای بی شمار این کرم

نمکستان : استفاده از کرم های ضد آفتاب اهمیت زیادی دارد استفاده از این کرم نباید فقط محدود به تابستان کنیم. پوست در هر فصلی نیازمند مراقبت است تابستان و زمستان فرقی ندارد. زیرا اشعه UV آفتاب در روز های ابری و همچنین این اشعه به طور غیر مستقیم از سطوحی مانند برف، آب، شن و سیمان نیز منعکس می شود. استفاده از کرم های ضد آفتاب یکی از راه های محافظت و مراقبت از پوست است.

استفاده از این کرم در هنگام خروج از خانه همیشه به افراد توصیه می شود. استفاده از این کرم برای در امان ماندن از اشعه خورشید ضروری است. کرم های ضد آفتاب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست، پیری زودرس و آفتاب سوختگی می باشند.

در انتخاب کرم ضد آفتاب علاوه بر شناخت مواد تشکیل دهنده آن باید شناخت و اطلاعات کافی از نوع پوست خود و همچنین مطابقت پوست با کرم را بدانید. برای انتخاب یک کرم ضد آفتاب مناسب پوست خود بهتر است از یک متخصص پوست کمک بگیرید. متخصص پوست با استفاده از بوروشور داخل کرم و نوشته های علمی آن و با شناختی که از شرکت های تولید کننده محصول دارد و همچنین به دلیل تخصص خود و مهارت در شناخت پوست فرد یک کرم ضد آفتاب خوب و مناسب معرفی می کند.

کرم ضد آفتاب خوب کرمی است که بتواند باعث مسدود شدن هر دو نوع اشعه فرابنفش یعنی نوع A و B بشود و علاوه بر این خاصیت از زیبایی قابل قبولی نیز بخوردار باشد. از ویژگی های بارز دیگر یک کرم ضد آفتاب خوب دوام اثر بالا آن و مقاومت در برابر آب و تعریق است.

از منابع اصلی تامین ویتامین D در بدن نور آفتاب است که فواید زیادی برای بدن نیز دارد. به توصیه پزشکان حداکثر روزی ۱۵ دقیقه جذب نور آفتاب با استفاده از کرم ضد آفتاب برای بدن ضروری است. زیرا این ویتامین باعث شکل گیری و تولید سلول های خونی و استحکام استخوان ها و همچنین بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود.

مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

 • این کرم را باید در تمامی نواحی پوستی که در معرض نور خورشید است بمالید.
 • حتی الامکان بعد از شنا کردن، عرق کردن و .. از این کرم استفاده شود.
 • حداقل نیم ساعت قبل از رفتن به محیط در معرض نور خورشید از این کرم استفاده نمایید.
 • این کرم در منزل نیز قابل استفاده است و سعی کنید پس از هر ۴ ساعت روی پوست خود بمالید.

مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب

 • حفاظت در مقابل اشعه ماوراء بنفش مضر: به دلیل ضعیف شدن لایه اوزون همه افراد بیش از پیش در معرض اشعه های مضر خورشیدی هستند در صورتی که ما به نور خورشید برای تامین ویتامین D بدن نیاز داریم به همین دلیل این کرم ها به گونه ای ساخته شده اند که از ورود اشعه های خطرناک خورشیدی و ایجاد اختلالات پوستی جلوگیری می نمایند.
 • جلوگیری از پیری زودرس: از دلایل مهم و ضروری برای استفاده از این کرم داشتن پوستی شفاف‌ تر، جوان‌ تر و سالم‌ تر است. این کرم مانع از ایجاد چروک و خطوط های متقارن و نامتقارن می شوند. طبق تحقیقات افرادی زیر ۵۵ سالگی که از این کرم ها استفاده می کنند علائم پیری و چروک در آنها ۲۴ درصد کمتر از افرادی است که از این کرم استفاده نمی کنند.
 • مانع از آفتاب سوختگی شدن: آفتاب سوختگی باعث ضعیف شدن پوست و در نتیجه باعث ایجاد بیماری های پوستی، تورم، خارش و قرمزی شود. این علائم نشان دهنده اثرات اشعه ماوراء بنفش است که در صورت ادامه دار بودن ابتلا به سرطان پوستی را افزایش می دهد.
 • کاهش ابتلا به سرطان پوست: برای جلوگیری از ابتلا به این نوع سرطان که بدترین نوع سرطان شناخته شده و معمولا برای زنان در سنین ۲۰ سالگی رایج است استفاده مداوم در طول روز و ماه توصیه می شود.
 • جلوگیری از برنزه کردن: استفاده از کرم های ضد آفتاب برای حفاظت پوست در مقابل اشعه مضر UV خورشیدی برای افرادی مقابل نور مستقیم خورشید برای برنزه شدن می ماند تاکید شده و ضروری است.
 • کاهش چروک پوست صورت: این کرم ها پوست صورت را در مقابل اشعه مضر خورشد حفظ کرده و مانع از ایجاد آکنه روی پوست می شود و در نتیجه باعث ایجاد پوستی صاف و درخشان و بدون چروک می شوید.
 • استفاده از کرم ضد افتاب در آب: به دلیل تنوع در تولید این کرم ها بدون نگرانی میتوانید از این محصولات در فضاهای آبی نیز استفاده کنید و نگران اشعه های مضر خورشیدی نباشید.
 • گستردگی و تنوع عرضه و پخش کرم های ضد آفتاب در بازار: این محصولات تنوع بالایی دارند از کرم های ضد آفتاب مناسب پوست های حساس گرفته تا خشک و معمولی در بازار موجود می باشند. به دلیل متنوع بودن این کرم ها با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید بهترین و با کیفیت ترین نوع این کرم ها را بشناسید و انتخاب کنید و بدون صرف وقت و هزینه آن را تهیه کنید.
 • بهبود سلامت پوست: پروتئین های محافظت کننده پوست در مقابل اشعه های مضر خورشید که شامل کراتین، کلاژن و الاستین در این کرم ها موجود هستند. این پروتئین ها برای داشتن پوستی صاف و سالم ضروری هستند.
همچنین بخوانید:  طرز تهیه ۵ ماسک ضد جوش خانگی و کاملا طبیعی

نکاتی هنگام خرید و مصرف کرم ضد آفتاب

نکاتی هنگام خرید و مصرف کرم ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب دارای SPF های گوناگون هستند. SPF فاکتور محافظت کننده از اشعه خورشید است. معمولا برای پوست های روشن کرم ضد آفتاب با SPF بالا و برای پوست های تیره کرم با SPF پایین تجویز می شود.

 • هنگام خرید این کرم ها توجه کنید که این کرم ها حداکثر SPF30 را داشته باشند.
 • به دلیل مزایای خوب اکسید تیتانیوم، هنگام خرید دقت کنید که کرم ضد آفتاب مورد نظر دارای حاوی این عنصر باشد.
 • مطمئن شوید که کرم تهیه شده حاوی موادی مانند اکتیل متوقف کننده، دی اکسید تیتانیوم، اکسید روی و پارسول و Avobenzone باشد.

مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب و نحوه استفاده صحیح از آن روی پوست

مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب و نحوه استفاده صحیح از آن روی پوست

منبع : نمکستان